Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Има ли placeholder за регулярните изрази

Здравейте, искам да ви попитам за 8-ма задача от стрингове и регулярни изрази упражнение. Аз задачата като идея се сещам как мога да я реш ->. В input са дадени 2 стринга - едно изречение и една дума. Трябва да се изпише колко пъти думата се повтаря в изречението като се има предвид, че в изречението съответната дума може да бъде залепена за всякакви символи и няма как да стане със сплитване по whitespace. Идеята ми беше да намирам думата в изречението с регулярен израз - например sentence.match(/how/) (ако търсената дума е how). Работата е там, че тази дума е различна за различните случаи и e записана в input[1]. Не ми позволява да прочете думата която е записана в input[1] при написване  sentence.match(/input[1]/) т.е. то match-ва по думичката input[1], а не записаната в нея стойност. Има ли нещо като placeholders за регулярните изрази или въобще има ли някакъв начин да се напише променлива в регулярен израз и да се чете нейната стойност, а не нейното име?

0
Module: JS Advanced
hammer4 avatar hammer4 115 Точки

Това, което искаш да направиш се постига с конструктора за регулярен израз - new RegExp().

Тук може да видиш едно примерно решение.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.