Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Бърз начин за писане на HTML

Следния механизъм за бързо писане на HTML работи при някои среди, като WebStorm, Visual Studio и  Sublime Text.  Много вероятно е да работи и в други IDEs

Пишете 

table>tr*2>td*2 

натискате Tab и горният ред се превръща в

    <table>
        <tr>
            <td></td>
            <td></td>
        </tr>
        <tr>
            <td></td>
            <td></td>
        </tr>
    </table>

Работи за всякакви тагове.

Дано съм ви полезен с тази информация.

А ако някой знае подобни благинки нека ги сподели.
Тагове:
25
Web Fundamentals - HTML5
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

На времето, когато за пръв път пипнах HTML, писах на EditPlus и там имаше опцийка, в която ти се отваря една минитаблица и ти маркираш кои колони и редове искаш, и ти генерира TD и TR :) Не е среда за разработка но беше добър редактор за времето си, сега не знам дали е еволюирал с времето :)

1
Flyer avatar Flyer 150 Точки

Здравейте. Много бързо Sublime Text се превърна в любимият ми редактор за HTML, CSS & JS. Горещо препоръчвам да се запознаете с него и синтаксиса на Emmet за преките пътища за HTML >ТУК<.

Други добавки, които може да инсталирате:

  • Sublime​Code​Intel - Интелисенс за HTML и много други динамични програмни езици.
  • Js​Format - Форматира JavaScript код.
  • JSLint - Показва грешки и препоръки за кода в JavaScript.
  • Browser Refresh - Автоматично обновява текущата странциа в браузъра, при избор на клавишна комбинация.

Как да инсталирате добавики в ST3 може да погледнете >ТУК<.


Добавка:
 Cheat Sheet за Emmet


Успех!

9
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Аз пък открих, че след като накачулиш Notepad++ с няколко плъгина, включително emmet, си става доста добър :).

1
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Както за CSS, така има и пре-процесори за HTML. Аз в момента разучавам Jade. То всъщност е template engine, но както и да е :D Има го вградено в WebStorm и би трябвало да го има в по-популярните IDE-та. Иначе трябва да се инсталира допълнително чрез node.js

Защо е полезен: Ами най-малкото пишете HTML без затварящи тагове, без "човки" и т.н като вложените тагове просто се изписват с табулация навътре. Иначе нататък с JavaScript може да се правят големи магии. Кода става много по-четим.

На сайта jade-lang.com има много примери.
От собствените си писния мога да покажа как реших първата семпла задачка от домашното за таблици: Jade code  --> HTML result

Като напиша цялото домашно - ще го кача. Иначе по-големи таблици може да се напишат с... for цикъл : ) Давам пример с втората задача:  Jade code --> HTML result

За момента пиша HTML по-бавно, защото ми се налага много да търся кое как се прави, но със сигурност инвестицията във времето ще си заслужава. А и е по-интересно. Ако някой също прояви интерес, да каже - да пишем заедно. ^^

1
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Сигурно само Jade  не съм си сложил ... след ужасния реинстал който ми се наложи в сисъка ми са освен споменатите и Аптана3 NetBeans8 WebMatrix (VS за HTML JS CSS с вграден сорсконтрол)

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Ами в WebStorm го има. Като цъкнеш на New -> има богат избор. Има CoffeeScript, TypeScript, някъде мернах и Dart...

0
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Мен Zen Coding ме грабна само заради името :) само че за VS2013 е нужен един WebЕssentials  :) и малко tutorial.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.