Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
ZvetanIG avatar ZvetanIG 917 Точки

Бърз начин за писане на HTML

Следния механизъм за бързо писане на HTML работи при някои среди, като WebStorm, Visual Studio и  Sublime Text.  Много вероятно е да работи и в други IDEs

Пишете 

table>tr*2>td*2 

натискате Tab и горният ред се превръща в

<table>
        <tr>
            <td></td>
            <td></td>
        </tr>
        <tr>
            <td></td>
            <td></td>
        </tr>
    </table>

Работи за всякакви тагове.

Дано съм ви полезен с тази информация.

А ако някой знае подобни благинки нека ги сподели.
Тагове:
25
Web Fundamentals - HTML5
RoYaL avatar RoYaL SoftUni Team Trainer 6845 Точки

На времето, когато за пръв път пипнах HTML, писах на EditPlus и там имаше опцийка, в която ти се отваря една минитаблица и ти маркираш кои колони и редове искаш, и ти генерира TD и TR :) Не е среда за разработка но беше добър редактор за времето си, сега не знам дали е еволюирал с времето :)

1
Flyer avatar Flyer 150 Точки

Здравейте. Много бързо Sublime Text се превърна в любимият ми редактор за HTML, CSS & JS. Горещо препоръчвам да се запознаете с него и синтаксиса на Emmet за преките пътища за HTML >ТУК<.

Други добавки, които може да инсталирате:

• Sublime​Code​Intel - Интелисенс за HTML и много други динамични програмни езици.
  • Js​Format - Форматира JavaScript код.
  • JSLint - Показва грешки и препоръки за кода в JavaScript.
  • Browser Refresh - Автоматично обновява текущата странциа в браузъра, при избор на клавишна комбинация.

Как да инсталирате добавики в ST3 може да погледнете >ТУК<.

Добавка:
 Cheat Sheet за Emmet

Успех!

9
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Аз пък открих, че след като накачулиш Notepad++ с няколко плъгина, включително emmet, си става доста добър :).

1
Yulia avatar Yulia 1343 Точки

Както за CSS, така има и пре-процесори за HTML. Аз в момента разучавам Jade. То всъщност е template engine, но както и да е :D Има го вградено в WebStorm и би трябвало да го има в по-популярните IDE-та. Иначе трябва да се инсталира допълнително чрез node.js

Защо е полезен: Ами най-малкото пишете HTML без затварящи тагове, без "човки" и т.н като вложените тагове просто се изписват с табулация навътре. Иначе нататък с JavaScript може да се правят големи магии. Кода става много по-четим.

На сайта jade-lang.com има много примери.
От собствените си писния мога да покажа как реших първата семпла задачка от домашното за таблици: Jade code  --> HTML result

Като напиша цялото домашно - ще го кача. Иначе по-големи таблици може да се напишат с... for цикъл : ) Давам пример с втората задача:  Jade code --> HTML result

За момента пиша HTML по-бавно, защото ми се налага много да търся кое как се прави, но със сигурност инвестицията във времето ще си заслужава. А и е по-интересно. Ако някой също прояви интерес, да каже - да пишем заедно. ^^

1
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Сигурно само Jade  не съм си сложил ... след ужасния реинстал който ми се наложи в сисъка ми са освен споменатите и Аптана3 NetBeans8 WebMatrix (VS за HTML JS CSS с вграден сорсконтрол)

0
Yulia avatar Yulia 1343 Точки

Ами в WebStorm го има. Като цъкнеш на New -> има богат избор. Има CoffeeScript, TypeScript, някъде мернах и Dart...

0
kyamaliev avatar kyamaliev 210 Точки

Мен Zen Coding ме грабна само заради името :) само че за VS2013 е нужен един WebЕssentials  :) и малко tutorial.

0