Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bobno avatar bobno 17 Точки

Стрингове и регулярни изрази - задача 13 от Лаба Match the dates

Вадя необходимите дати .. но не мога да изпипам докрай аутпута, не знам как да завъртя циклите, за да ми ги напечата в този вид >

"1-Jan-1999 (Day: 1, Month: Jan, Year: 1999)

28-Sep-2016 (Day: 28, Month: Sep, Year: 2016)"

http://pastebin.com/XETvxYVq

Тагове:
2
JavaScript Fundamentals
MorganFreeFarm avatar MorganFreeFarm 51 Точки
Best Answer

function tesst(input) {
    let result =[];
    let text = input.join(' ');
    let pattern = /\b([0-9]{1,2})-([A-Z][a-z]{2})-([0-9]{4})\b/g;
    let reggex = new RegExp(pattern, 'g');
    let match = reggex.exec(text);

   while (match = pattern.exec(text)){
        console.log(`${match[0]} (Day: ${match[1]}, Month: ${match[2]}, Year: ${match[3]})`);  }}

1
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Аз вадя крайните резултати без while цикъл , но ми дава 66/100.Някой има ли идея защо.Ето го и кода:

function solve(str) {
    var pattern = /\b([0-9]{1,2})-([A-Z][a-z]{2})-([0-9]{4})\b/g;
    for(var words of str){
        var match = pattern.exec(words);
        if(match != null)
           console.log(match[0] + " (Day: " + match[1] + ", Month: " + match[2] + ", Year: " + match[3] + ")");
    }
}
0
12/02/2017 16:20:24
StanimirZ avatar StanimirZ 4 Точки

Здравей JivkoJelev. И аз имах същия проблем макар решението ми да е с match  не с exec -

https://pastebin.com/nk4UMSHT

Оказа се, че в един стринг от входящия масив може да има повече от един мач. В твоя случай не го хваща, а в моя стар код с грешки при същите тестове като на теб, го принтваше не както трябва.

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.