Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 22 Точки

01. Thea the Photographer from Programming Fundamentals Retake Exam - 11 September 2016

http://pastebin.com/4GrZYMEx - това ми е кода. Опитах се да я реша с TimeSpanно ми излиза  само на 40/100  Джъдж.

Ясно ми е как да я реша с "бакалски" сметки, за това реших да пробвам по този начин, но честно казано колкото и да се опитвах не разбрах защо не се получава.

 

Тагове:
0
Fundamentals Module
sktomov avatar sktomov 49 Точки

Трябва да ползваш закръгляне нагоре към цяло число за снимките, които стават. Виж моето решение:


namespace TheaPhotographer
{
    class TheaPhotographer
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int allPicturesTaken = int.Parse(Console.ReadLine());
            int filterPictures = int.Parse(Console.ReadLine());
            int filterFactor = int.Parse(Console.ReadLine());
            int uploadTime = int.Parse(Console.ReadLine());
            long usefulPictures = (long)Math.Ceiling(allPicturesTaken * (filterFactor / 100.0));
            long filterTime = (long)allPicturesTaken * filterPictures;
            long alltime = filterTime + (usefulPictures * uploadTime);
            TimeSpan Time = TimeSpan.FromSeconds(alltime);
            Console.WriteLine("{0:D1}:{1:D2}:{2:D2}:{3:D2}", Time.Days, Time.Hours, Time.Minutes,Time.Seconds);
            
        }
    }
}

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.