Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kasskata avatar kasskata 492 Точки

[C# Basics]Подготовка За Практически изпит - Задача 4 - "Рисуване" по конзолата

Здравейте колеги,

тъй като още е млад форума а аз искам да има много полезна информация от рано,искам да споделя с вас малкото опит който имам с първия изпит,по C#.

Вече минах един път изпитите в Телерик и бях много слабо подготвен за първия изпит и не искам вие да последвате моята участ.Искам да ви предопредя отдалече че задачите оt BGcoder са много приятни и занимателни и най-големия кошмар са тия с рисуването по конзолата(аз предполагам че ще има нещо такова на изпита).Аз започвам да се подготвям отдалече с тези защото всички други са в пъти по-лесни,а тези които искат 500 точки ще трябва да се борите и с Carpets или Logo и още гадости.Та 9та задача е много подходяща за първи стъпки,за новобранци.Слагам линк към моята задача работеща с Нечетни числа взети от конзолата и ИСКАМ всеки неразбиращ защо и какво е това да ми пише тук.С радост отговарям(без лични защото не отговарям :P). 

Линк към PASTEBIN (копирате целия код и пускате по бикновенния начин(ctrl + F5)).

Приемам забележката на колегите и оставаме тази задача настрана.Нека поговорим и да разясним задачата от изпита.

Ще се опитам да помогна на всички,които имат трудности с разбирането на кода или да си помогнем взаимно.Ако има някой,който се чувства подготвен да помогне може и той да пише.

задачи от минали години:

ForestRoad Линк ; мое решение : Линк

FirTree Линк ; Решение в Телерик - Линк

SandGlass Линк ; 

CarpetsЛинк ; Решение в Телерик - Линк правилно решение: Линк;неправилно : Линк , Insane(1768реда код): Линк 

Carpets advance(matrixBuilding) Линк

TelerikLogo Линк ; Решение в Телерик - Линк

UKFlag Линк ; Решение в Телерик - Линк

Kaspichaniq Boat Линк Samuil.Petrow решение: Линк

DiamondTrolls Линк 

Eggcelent Линк 

FireInTheMatrix Линк ; Решение в Телерик - Линк

BatGoiko'sTower Линк най-лесната :P; Решение в Телерик - Линк - мое решение: Линк

днес вечерта ще пусна решенията на някои (нередактирани) и ще продължа да ги решавам и ще помагам.

11
Programming Basics
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Има вече такава тема тук и още няколко теми за всичките задачите от това домашно, няма смисъл от нови. 

Ще е хубаво да си преместиш поуста и да хайднеш този, за да си е всичко подредено и прегледно :)

2
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Прав си колега не съм го намерил,за което се извинявам.Преименувам темата за други цели - подготовка за четвъртата задача за изпита C# Basic. На там клоня през цялото време и искам да се подготвим заедно или да помогна на тези,които искат помощ и са им трудни задачи като тази.Ще се радвам да помогна

2
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

В задачата не се изисква да се въвеждат числа от конзолата - иска се , да се начертае един триъгълник , с фиксирани размери , а именно - начертан от 9 фигурки- символа , равностранен - не си се научил да четеш условията правилно !

Аз току що реших  тази задача, с кулите на Гойко , от изпита в Терелик , но това е друга работа - там се иска да се въвежда височина от 2 до 39 и няма как да не се ползват цикли и да не се чете височината от конзолата .

Ето я твойта задача , както трябва да бъде предадена  за домашното ,

само я преработих твоята за колони = 7, какъвто е триъгълника от задачата 

char copyright = '©';
int count = 1;

Console.WriteLine();
Console.Write(new string(' ', 3));
Console.Write(copyright);
Console.Write(new string(' ', 3));
Console.WriteLine();

for (int i = 3; i > 0; i--)
{
if (i != 1)
{
Console.Write(new string(' ', i - 1));
Console.Write(copyright);
Console.Write(new string(' ', count));
Console.Write(copyright);
Console.Write(new string(' ', i - 1));
Console.WriteLine();
count += 2;
}
else if (i == 1)
{
for (int y = 0; y < 7; y++)
{
if (y % 2 != 0)
{
Console.Write(' ');
}
else
{
Console.Write(copyright);
}
}
}
}
Console.WriteLine();
Console.WriteLine();
Console.WriteLine("Cool Isn't it?");
Console.Read();
}
}













































-11
kasskata avatar kasskata 492 Точки

а вие госпожице прочетохте ли че това е само подготовка за изпит ако цял живот гледате условията буквално като кон с капаци няма да творите и ще останете посредствен програмист,готвач,художник или каквото се сетиш.искам да ми пейстнеш решението си на carpets и после ще си поговорим отново :D 

П.С. много добре знам какво е условието и миналата година съм решавал задачата като всеки средностатистически нооб и сега тъй като знам как се решава искам да помогна на колегите които за първи път се сблъскват с програмиране, а и бъдете сигурна че следващия изпит на тези хора ще им бъде много трудно.

btw прочетете кой е Гойко Митич - герой на едно цяло поколение българи.

или провери песента на Хиподил - Бате Гойко , която според мен е вдъхновила Жоро(блестящ лектор Телерик) да напише програмата. :D

8
kasskata avatar kasskata 492 Точки

По принцип е хубаво да направим за всичките задачи такива теми... надявам се да имa жертвоготовни колеги :P

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

На мен лично тези задачи (с исключение на 1-2, като carpets и uk flag) са ми най-лесни и приятни за решаване. И най-важното - най-кратки като редове. 

Така че ще се радвам да помогна с каквото мога. :)

Колкото до вечени спорове със задачата със символите за домашно...както наков каза - на този етап важното е решението да работи както се иска в условието, всичко друго е излишно. Пък и от приятели програмисти знам, че не винаги най-универсалното решение е най-доброто (например може паметта да не стигне и тн)

0
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Прав си до известна степен ,само че ние още не сме в реалното програмиране така че практическите опражнения да усъвършенстваме и надграждаме наученото е много важен фактор в израстването ни като девелъпъри(много трудно се пише тая дума на БГ :P).Безкрайно много уважавам Наков(той беше искрата в мен да програмирам) и не мога да споря с него,затова пращайте това което се иска и използвайте Solutoion-ите за да се опражнявате.Това е според мен формулата за успеха.

P.S. Искам да ви спомена,че когато проверяващия мине по вашето домашно и е много приятно когато види някаква шаренийка или нещо интерестно, което не си видял при другите домашни, които е проверил, и за една такава интерестна задача като тази, за която започнахме да си говорим,може да си изпросиш Бонус точки или приятен коментар.

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Супер се сети да рефакторираш темата :)

Ето моето решение на Kaspichania Boats, защото гледам, че няма такова все още.


0
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Това беше задачата на моя изпит ,изкарах 100/100 обаче май съм я загубил,защото не я намиран на харда :D

но беше много близка до твоята ,така че ще я кача в решенията

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки
И на мен ми беше тази задача и незнайно защо не съм си качил задачите от този изпит в гит-а, нито пък ги имам на харда, та си ги тегля от bgcoder-а там където съм поуствал решения :D
0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки
Ето и моето решение на Trapezoid задачата. Направих е с матрица понеже ми беше по лесно и не съм се старал особено много като цяло, но поне е кратко и работи :)
0
kasskata avatar kasskata 492 Точки
хаха :) харесва ми решението ти обаче е доста трудно за първо ниво.Ако ме питаш мен то и с LINQ заявки може да се придобри и ако ми дадеш UNITY енджин може и 3d да го направим само че идеята е да помогнем на първото ниво. иначе прегледах я много приятно изглежда.браво
0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки
На този етап е трудно за хора, който не са се занимавали преди но въщо така и Carpets и вероятно още някоя(не мога в момента да се сетя). Но е хубаво да ги има всички на едно място и по различен начин решени за момента когато наближи изпита и хората са вече малко по наясно с магиите на конзолното рисуване :)
0
kasskata avatar kasskata 492 Точки
има доза истина в думите ти.
0
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Очаквах да ме питат какво е това "new string('char',15)" и може би колегите без опит се притесняват да питат,затова ще отговоря без да питат.

Това е НОВ стринг който сме изучавали,който ние създаваме на момента,а в скобите са му параметрите.

Например:

new string('*',10) означава "създай стринг на ТОВА място,който е 10 звездички".Output-a ми е "**********".

Готиното е че може да се създава на момента колко да е голям параметъра,но лошото е че не можем да сменяме чаровете да бъдат звездички И тирета например едновременно.За този вид задачи това е най доброто което може да се измисли без да е нужно да пишете всяко тиренце отделно което усложнява четимостта на кода.

Повече инфо обаче на английск DotNetPearls.com - много приятен сайт с прости обяснения.

Ако имате ей такива въпросчета пишете тук ще се старая да отговарям :)

0
G.Burlakova avatar G.Burlakova 36 Точки
Опит за решаване на Carpets. :)
0
kasskata avatar kasskata 492 Точки

То не е опит а си е готов решен проблем браво :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.