Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

fruityloops avatar fruityloops 22 Точки

MEAN stack май 2017, защо?

Здравейте колеги. Днес от лекцията стана ясно, че MEAN stack модула, ще започне чак през май месец 2017.  Може ли някой от екипа на СофтУни да даде разяснение, защо хората които искат да се занимават с Javascript, реално трябва да чакат от декември до май, близо 6 месеца. 

Разбирам, че има модул Web Fundamentals, който е един месец и реално дава основи по html и css, но това не е оправдание да има дупка от още 4-5 месеца до същината на Javascript. Другите специалности си започват със сериозни модули, а хората като мен, които чакат MEAN stack трябва да чакат половин година за да научат най-важното по професията.

Има ли вариант да се направи курса да стартира поне от февруари, март месец? Някакси не е много приятно да имаме 6 месеца дупка и да забравим половината неща от сегашния модул и да се чудим какво да правим.

 

 

Тагове:
9
JavaScript Advanced
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Може да минеш материалите от отворените курсове. Аз лично това мисля да направя и да не чакам чак до май.

1
fruityloops avatar fruityloops 22 Точки

Отворени курсове в софтуни има колкото искаш и да можеш да седнеш и да ги гледаш. Проблема тук е друг, първо Javascript специалността е доста урязана спрямо останалите специалности от към модули.

Да, MEAN stack е много хубаво нещо да се знае, но не е целия Javascript. Второ, имаше толкова много #hype покрай новата програма в СофтУни за специалностите и сега като някои хора са решили,че им се учи Javascript, какво получават? 6 месеца нищо.

Аз съм от хората, които са от стария випуск, където учихме Programming Fundamentals 6 месеца, и съответно решиха да сменят програмата. Викам си добре, няма проблеми ще разгледам някакви технологии и ще понауча нещо ново. Но в този момент въобще не съм фен на цялата организация. Не може всички специалности да продължават и да няма прекъсвания и да учат по още 2-4 модула, а ние които искаме да учим javascript получаваме курс по html и css и чакане от 6 месеца за същината на специалността.

 

2
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Доста странно беше и че не позволяваха отворените курсове по node.js angular и express които текат сега да се признават за MEAN stack. За мийн стак време няма, но отворени курсове на същата тема няма проблем да се организират :) абе така ще е, който не му харесва...

1
fruityloops avatar fruityloops 22 Точки

На мен ми се искаше да запиша отворените курсове, но нямам как. Караме в момента този модул + ходя на работа, малко няма как да станат нещата. Иначе "абе така ще е, който не му харесва..." не трябва да е така. Се пак сме решили да учим в СофтУни и им се доверяваме с обучението си, няма причина в другите професии всичко да е точно, а съм сигурен, че хората които искат да запишат професията, не са си мислели, че ще имат дупка от 6 месеца.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравейте,

Преди няколко седмици много старателно се опитахме да планираме програмата, така че да няма дупки. Какво имам предвид под това да няма дупки? Да може всяка една професия след Tech Module-а да започне с някой от адекватните входни курсове и да може да си изкараш всички сини + оранжеви модули без да трябва да чакаш.

В случая, ако след Tech Module-а си избрал JavaScript developer то пътят ти е:

- JS Core

- Web Basics

- MEAN Stack

Това са всички оранжеви + сини модули от учебния план и веднага след свършването на единия - има другия, т.е. няма чакане.

Ако например си избрал C# developer, то пътят е:

- JS Core

- C# DB Fundamentals

- C# Fundamentals

- C# Web

- Web Basics

Което отново са всички сини + оранжеви модули от учебния план за тази професия. Така е за всички професии. Няма дупки и изчакване, но това с цената на това да не са в един и същ ред винаги. Ако някой избере C# професията през Май 2017-а, тогава пък ще започне със C# Fundamentals. Ако сега хората в Tech Module-а изберат JS (януари), ще започнат с Web Basics през Януари, след това JS Core и след това MEAN Stack. Т.е. постоянно ги има всички модули.

Това, че някой е решил да ги вземе под точно определен ред е вече друг въпрос. Практически е невъзможно да предоставим някой курс, защото на някой му трябва точно в този момент. Както са споменали колегите по коментарите, ако на някой му трябва точно в този момент курса, може да потърси за материали.

3
19/10/2016 12:15:39
fruityloops avatar fruityloops 22 Точки

Ок, значи не съм разбрал правилно. Модула който е Web Fundamentals явно е 4 месеца. По-рано но споменаха някъде, че е 1 месец и е само html css bootstrap. В програмата която си пратил има 2 модула, те ли ще се изучават в продължение на 4 месеца?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, всъщност модулите като учебно съдъжание са около 3 месеца и последният месец са използва за поправки, защити на проекти (ако има), избиране на следващи курсове и плащане за тях и т.н. Така, че този модул също като сотаналите ще е ~3 месеца, където ще се учи HTML/CSS/Bootstrap като първи курс и някакво управление на съдържанието като втори курс (Wordpress например).

3
fruityloops avatar fruityloops 22 Точки

Ок, мерси много за информацията, така стана по-ясно :) Въпреки, че щеше да е готино да си почнем MEAN stack. Явно ще караме този модул, който иска и после към MEAN stack.

0
19/10/2016 12:35:05
angels82 avatar angels82 32 Точки

 Всъщност, през май 2017 стартира JS CORE, а MEAN стартира през септември, така че пак ще имаме дупка, ако не искаме да караме COREоще веднъж

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.