Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NonaG avatar NonaG 111 Точки

Квадрат от звезди - шеста задача от първи урок

Бих искала да помоля за помощ: направих първите пет задачи, с помощта на форума и на няколко изслушани първи лекции, но осъзнавам, че нямам речник за командите /и още куп други неща/- дори не мога да се изразя правилно...

Не ми е ясно с коя команда конзолата ще ми изпише нов ред, не ми е ясно кога ще продължи на същия ред, ... Единственото, на което стъпвам, е някакви бегли познания от "С++" на хлапето, докато ходеше на курсове в Телерик, за четвърти и пети клас и някаква прилична грамотност по английски... Но тук синтаксисът е различен /така ли се нарича?/. И след две вечери по няколко часа опити се налага да си призная, че ми трябва помощ... Дори и да ми постнете готово решение, после пак ще Ви висна на главите, та ако може за анализ на ред по ред какво правя с този код и какво трябва да променя:

static void Main(string[] args)
        {

            var n = int.Parse(Console.ReadLine()); - тук програмата чете написаното от мен число /n/
            {
                Console.WriteLine((new string('*', n)));
- - тук й казвам да напише толкова пъти *, колкото е n /първия ред от квадратчето от домашното/
            }
            var i = n - 2;
- тук се опитвам да й кажа как да изчисли бъдещите празни места в квадратчето
            for (int k = 0; k <= i; k++) - тук трябваше да й задам цикъл, в който да печата толкова реда, колкото е i
            {
                Console.WriteLine(new string('*', 1));
- тук ми трябва изписване на една * на нов ред
                Console.Write(new string(' ', i)); - трябва ми изписване на толкова спейсчета, колкото е i, на същия ред
                Console.Write(new string('*', 1)); - това е втората * на същия ред
            }
            {
                Console.WriteLine(new string('*', n));
- тук трябваше да е нов ред от *,последния от квадратчето
            }

 

Командите от С# дали ще ги разглеждаме в следващите лекции по-подробно или се разчита на по-висока грамотност по темата /ако е второто, дали има създаден някакъв речник за начинаещи?/?

 

Тагове:
2
Programming Basics
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки
Best Answer

http://pastebin.com/K5BF8hEQ Ето фикс на кода ти.Долу горе правилно се ориентираш.Вътре в цикала трябва само да почнеш да печаташ на един ред и в края на цикъла почваш на нов ред.Иначе всичко ти е правилно.

0
NonaG avatar NonaG 111 Точки

Едно WriteLine не е било на мястото, аз мислех, че изцяло по погрешен начин  подхождам към решението, като гледах какви ги рисува конзолата... Благодаря!

1
dgodinov avatar dgodinov 2 Точки

Има малка грешка , вместо for (int k = 0; k <= i; k++)  , трябва да е for (int k = 1; k <= i; k++) , защото излиза с 1 ред повече :)

1
PavlinPetkov88 avatar PavlinPetkov88 24 Точки

Здравей.

Аз се уча от този сайт, много добре има описано висчко, има видео на лекиции и презентация(от лекциите), тук ще намериш вичко което искаш да знаеш. http://www.introprogramming.info/

0
NonaG avatar NonaG 111 Точки

На тази книга й прехвърлих стотина страници в началото и после някакси я забравих,  защото доста много часове отделих на сайта и форума. Само че я бях отваряла само в pdf. Преди малко видях, че към онлайн-версията има качено видео с обяснения. Всъщност, точно това ми трябваше - "Примитивни типове данни и променливи" и "Оператори и изрази" на разбираем език. Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.