Loading...
victoria.valkova avatar victoria.valkova 18 Точки

Промяна на file-name през Microsoft Visual Studio

Здравейте, колеги!

Днес реших да бъда по-старателна с поредното домашно и ми се наложи да променя имената на отделните проекти (задачи) през Visual Studio. На пръв поглед нищо особено, а и никой не ме плеска през ръцете. Оказа се, че папките на самите проекти не само не се преименуват автоматично, а направо губят Path. След преодоляване на момента на паника и скубане на коси, в крайна сметка изтрих всичко и 10 минути цъках на Add > Existing Project... и ръчно преименувах folders. Дано следващия път не са 50 undecided

Какъв е цивилизованият начин за rename на директории през Microsoft Visual Studio?

Тагове:
2
Programming Basics
petio.bs avatar petio.bs 50 Точки

Не съм сигурен дали съществува лесен начин начин. Просто трябва да си именуваш програмата както искаш още в самото начало. Така ако някое от имената не ти хареса впоследствие и трябва да правиш промени ще е за не повече от 2-3 програми.

2
victoria.valkova avatar victoria.valkova 18 Точки

За жалост и аз останах с такова впечатление. Как нещо толкова дребно, може да бъде толкова дразнещо... 
Въпрос на навик

2
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

И друг път са задавани подобни въпроси и досега никой не е предлагал някакво решение. Явно, действително, решението е да се именуват проектите със стойностни имена при създаването си. Въпрос на навик. undecided

0
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Като преименуваш проектите в солюшъна трябва и ръчно да преименуваш папките. След което отваряш с notepad++ солюшън файла и вътре в PATH променяш PATH-а на този с преименуваната папка.

 

До колкото видях има и "вътрешен начин" да се преименува.

 

Преименуване на папка и проект във VS <-- Ето линк с повече подробности и стъпки.

 

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.