Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
victoria.valkova avatar victoria.valkova 18 Точки

Промяна на file-name през Microsoft Visual Studio

Здравейте, колеги!

Днес реших да бъда по-старателна с поредното домашно и ми се наложи да променя имената на отделните проекти (задачи) през Visual Studio. На пръв поглед нищо особено, а и никой не ме плеска през ръцете. Оказа се, че папките на самите проекти не само не се преименуват автоматично, а направо губят Path. След преодоляване на момента на паника и скубане на коси, в крайна сметка изтрих всичко и 10 минути цъках на Add > Existing Project... и ръчно преименувах folders. Дано следващия път не са 50 undecided

Какъв е цивилизованият начин за rename на директории през Microsoft Visual Studio?

Тагове:
petio.bs avatar petio.bs 51 Точки

Не съм сигурен дали съществува лесен начин начин. Просто трябва да си именуваш програмата както искаш още в самото начало. Така ако някое от имената не ти хареса впоследствие и трябва да правиш промени ще е за не повече от 2-3 програми.

2
victoria.valkova avatar victoria.valkova 18 Точки

За жалост и аз останах с такова впечатление. Как нещо толкова дребно, може да бъде толкова дразнещо... 
Въпрос на навик

2
mihayloff14 avatar mihayloff14 825 Точки

И друг път са задавани подобни въпроси и досега никой не е предлагал някакво решение. Явно, действително, решението е да се именуват проектите със стойностни имена при създаването си. Въпрос на навик. undecided

0
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Като преименуваш проектите в солюшъна трябва и ръчно да преименуваш папките. След което отваряш с notepad++ солюшън файла и вътре в PATH променяш PATH-а на този с преименуваната папка.

До колкото видях има и "вътрешен начин" да се преименува.

Преименуване на папка и проект във VS <-- Ето линк с повече подробности и стъпки.

3