Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yvelichkova avatar Yvelichkova 1 Точки

Въпрос по Java basic

Здравейте,
Срещнах малко затруднение при следната задача:
Имам обект, който ми е масив от n елемента, в случая 4 от тип класа Student и съм ги запълнила с информация.
       Student[] st=new Student[4];
        st[0]=new Student("Ivan",4324,25);
        st[1]=new Student("Ulia",4234,25);
        st[2]=new Student("Petur",343,24);
        st[3]=new Student("Mihaela",432,43);
        System.out.println(Arrays.toString(st));

Искам да принтирам тази информация, но ми принтира адреса от стека.
Благодаря предварително!

Тагове:
0
Java OOP Basics
vancho avatar vancho 430 Точки
Best Answer

Трябва да направиш overide на toString() в Student класа, за да му кажеш как да ти ги принтира. Ако ползваш IntelliJ може да натиснеш alt + Ins и да избереш toString().

-1
25/10/2016 21:22:28
IvelinTenev avatar IvelinTenev 51 Точки

Подала си името на масива, а не елемент от него. Пробвай:

System.out.println(Arrays.toString(st[0]));

Ако искаш да принтираш всички елементи, ще трябва да обходиш масива с for цикъл примерно.

Поздрави,

Ивелин Тенев

0
Yvelichkova avatar Yvelichkova 1 Точки

В този случай ми подчертава toString, направих override на toString, но отново не се получава.

0
vancho avatar vancho 430 Точки

System.out.println(st[i]); не ти принтира в цикъл?

-1
Yvelichkova avatar Yvelichkova 1 Точки

Принтира ми това 
Student@15db9742
Student@6d06d69c
Student@7852e922

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.