Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stamen4o avatar stamen4o 44 Точки

Задънена улица с ole32.dll Exception на Linux.

Колеги някой ако може да подскаже , имам .Net конзолен код на C#, трябва да го подкарам на Linux.

Качил съм Mono runtime, mono-complete, mono-devel, mono-dmcs, mono-gmcs, не иска да ми го запали и това си е, като референция в проекта имам и Interop dll който е писан за Windows за COM сървър, той мисля си е добре не пищи, но това ole32.dll нещо се бъзика. Наистина, Interop-a е custom, но на Windows си бачка без ядове. 

http://pastebin.com/wKYRYDzv

 

Ново Xubuntu инсталирано и ъпдейтнато.

Ако някой си е блъскал главата с този проблем, моля за help.

 

 

Тагове:
0
Общи приказки
done90 avatar done90 9 Точки

Проблема вероятно ти идва от COM, за съжаление е игра на нерви под всякакъв Linux или по-точно не Windows машина! Все пак COM си е изцяло тенхнология на MS, така че нямам прeдстава какъв съвет да ти дам :( 

 

0
stamen4o avatar stamen4o 44 Точки

Абсолютно, но вече втори ден го боря трябва да го подкарам на Linux-a някак си. Другия вариант е да си говоря с UBS порта със зададено рутване на имената за статично USB, но тогава пък библиотеката която използвам няма да тръгне, защото иска или входен int за порта и int за скороста, или string за IP и порт. Пробвах го и със asp сайт , на Win тръгва но на Linux пак не може да си създаде обекта.

Благодаря все пак. Все нещо ще изкочи.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.