Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

LenaB avatar LenaB 112 Точки

[Homework] Fast Track PHP/MySQL

Отварям тема за домашните за курса. Ще слагам линкове към темите за обсъждане на различните домашни.

Понеже съм онлайн и току-що гледах първата лекция (доста приятно поднесена от лектора) може ли някой от присъствалите да уточни трябва ли да се праща някакъв файл за първата лекция (Въведение в XAMPP – PHP MySQL уеб програмиране)?

В профила ми излиза поле за изпращане на файл, но след преглед на задачите не виждам нищо за изпращане.

Тагове:
17
PHP Web Development Basics
nikolaysimeonov avatar nikolaysimeonov 22 Точки

Здравейте,

Колеги, ето моите решения на първото домашно. Разбира се, далеч съм от мисълта, че са най-добрия вариант за решение, но съм се постарал доста и работят (поне при тестовете и то безотказно). Ако някой има някакви въпроси и нещо неясно винаги може да ме попита ще помогна с каквото е по силите ми.

01.Print current date

02.Type of variable

03.Rectangle Area

04.Triangle Area

05.Boolean Variable

06.Quotes in Strings

07.Type Casting

08.Print Html

09.Divide by 2 and 9

10.Third Digit is 7

11.Numbers from 1 to n

12.Fibonacci numbers

Поздрави!

 

4
tobieski avatar tobieski 6 Точки

Привет,

Ето го и моето решение на домашно 2 ( реално 1). Знам че не е перфектно и ще се радвам ако някой има време да го погледне и може да ми даде някои насоки.

Поздрави ! Домашно

1
SmAcK avatar SmAcK 12 Точки

OFF: Лекторът(Марио Пешев) каза, че ще отсъства тази седмица(за тези, които ходят присъствено). Някой има ли информация дали ще се провеждат занятия в събота(ще има ли заместване от някого) или се отменя за следващата събота, тъй като не получих мейл с разяснение.

3
radbonev avatar radbonev 2 Точки

Здравейте,

 

И аз съм от онлайн курсистите :)

OFF: Как ще стоят нещата за екипните проекти с онлайн потребителите?

 

Ето и моят код в GitHub

 

Поздрави!

2
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

До колкото знам, проекта ще се разработва персонално, а не в отбор :)

2
hardwork avatar hardwork 5 Точки

Колеги, ето моето домашно. Очаквам мнения, критики и препоръки.
Ако някой знае как да се оправи разминаването на матрицата в 5-та задача, моля да бутне едно рамо. :)
Homework

1
elena89 avatar elena89 15 Точки

За 5-та задача:  for ($i=1; $i<=$number; $i++) {
                             for ($j=$i; $j<=$i+$number-1; $j++) {
                                echo "$j ";
                             }
                             echo "<br>";
                          }

На 6-та и 7-ма задача не се получава това, което се търси в задачата. Честно казано аз още ги мисля как да станат. Понеже на 6-та задача се търси дали произведението на всеки четен елемент е равно на произведението на всеки нечетен елемент, т.е. се търси стойността на всеки четен и нечетен ключ. А на 7-ма задача се търсят комбинациите, а не вероятността.

На 6-та задача съм забила до тук: $elements = explode(" ",$_POST['elements']);
                                                    $int = array_keys($elements);
                                                    print_r(array_filter($int, "even"));

много е вероятно да съм на грешен път, но все още го мисля. :) Ако някой има идеи моля да казва.

P.S. решението на 3-та задача е много интересно :)

2
hardwork avatar hardwork 5 Точки

Ами и твоето решение на 5-та задача не удовлетворява нещото, за което говоря.
При матрица 20х20, примерно, матрицата се измества в ред с един символ за всяко двуцифрено число.

На 6-та задача просто съм объркал местата на EVEN и ODD в кода, иначе логиката е вярна. Размени ги и опитай. :))

За 7-мата сега си осъзнах грешката.
Просто трябва да се използва синята формула от тук.

А 3-та задача по условие трябва да се реши с вложени if statements. :))

0
elena89 avatar elena89 15 Точки

Извинявай, сега видях, че 6-та задача ти е абсолютно коректна :) явно аз нещо съм объркала като я писах по този начин.

1
ivaylo_yosifov avatar ivaylo_yosifov 3 Точки

Здравейте,

 

аз като един новак въобще в програмирането се престрашавам да публикувам решенията на задачите, които успях да направя.

Надявам се че не е голяма излагацията, но какво пък, най-много да науча нещо от вас. Благодарен съм за всичко което коментирате, ако решите да погледнете решенията ми - за второто домашно де.

Благодаря,

 

http://pastebin.com/w0yUJN15

1
Devforce avatar Devforce 16 Точки

Здравейте, колеги!

Следя темата от самото начало, по принцип както се вижда е за домашните по курса PHP/MySQL. Но някак си ми се струва, че нещата започнаха да се объркват. Едни качват и показват домашни от първата лекция, след това идват коментари за решенията, след това някой качи второто домашно, пак коментари, мнения и т.н., скоро ще дойде трета, четвърта и т.н. За мен най-добре, ще е ако се направи втора тема, във която да са отделени домашните за втората лекция. Така всяка следваща лекция да е в отделна тема, говоря за домашните, така човек, ще може да се ориентира по лесно и коментарите и мненията ще са само за въпросното домашно. Ако споделяте мнението ми, моля някой модератор, ако може да раздели и прехвърли мненията и коментарите, които се отнасят за второто домашно в отделна тема. И от тук нататък, да се правят нови теми за следващите домашни. Благодаря!

 

Поздрави!

4
hardwork avatar hardwork 5 Точки

Хора, на мен ли ми се струва или 4-та и 5-та задача от домашното за масиви имат едно и също условие?
P.S. ето моите решения на задачите. :)

2
petio.borisov avatar petio.borisov 0 Точки

Здравейте! Някой с идея за реализацията на "Problem 2. Largest sequence of equal strings" и "Problem 3. Largest Increasing Sequence"? 

Задачите са от лекцията за масиви.

0
Reath avatar Reath 188 Точки

Подобни задачи имахме в домашното по Java. Не знам точно синтаксиса на PHP, но ето ти кода в Java, който върши подобно  като 2рата задача: http://pastebin.com/F9Ns0pbG

А този код е подобен за решаването на 3та: http://pastebin.com/tvLuZ6fu

Имай впредвид, че в Java Scanner-а просто чете от конзолата, така че интерпретирай където срещнеш Scanner с "Прочети какво ти се пише в конзолата"; System.out.print/ln ти печата на конзолата (еквивалентно е на echo в PHP); Всички тези int-ове, които срещаш при декларацията на променливи ги промени с едно доларче ($), при PHP не се задава типа данни, които ще се подават, но при Java трябва да се пише точно какъв вид данни ще пишеш в променливата. Останалото са цикли и условни конструкции (for & if), които са същите мисля спрямо PHP.

Ако нещо не можеш да разбереш, пиши. Ако пък хептен нищо не разбираш така, кажи и ще се опитам да напиша кода за PHP.

Надявам се да съм бил полесен!

1
nikolaysimeonov avatar nikolaysimeonov 22 Точки

Здравей,

petio.borisov  аз съм решил тази задача по следния начин виж тук . Ако имаш въпроси относно логиката на решението ми или нещо друго кажи, ще се опитам да обясня каквото е по силите ми. Успех. 

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.