Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 922 Точки

Unit Testing Exercise: Problem 4. Shared Object - Въпрос

Здравейте,

някой от екипа, може ли да разясни как точно се очаква да напишем тестовете за съответната задача (че и за следващата, като и гледам условието).

Защото mocha казва че не може да разпознае $ при изпълнение на тестовете, което е съвсем нормлано, при положение, че няма jQuery.

Благодаря предварително

1
JavaScript Advanced 27/10/2016 09:18:14
Innos avatar Innos SoftUni Team 419 Точки
Best Answer

Пуснах документ със guide как да си нагласим средата за локално тестване на задачи които манипулират DOM-a. Видеото ще се качи скоро препоръчвам да гледате и него. Записах някой неща отделни за които снощи нямаше време а излязоха като въпроси в първите 15 мин демонстрирам как да си инсталираме и включим библиотеките които ни трябват, после има решаване на Задача 04. SharedObject и след това има голяма играчка за да измислим 2 начина на решаване на задача 07.Dom Highlight от Object Composition.

3

И от мен една студена бира, като дойда за изпита на 13ти ;)

1
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 325 Точки

В Judge има jQuery и разни други неща които биха били полезни. Мисля че го пише в началото на документа. Някаква грешка ли ти дава?

0

Аз имах в предвид, като пускам тестовете локално:

0

За да не отварям нов пост във форума, ще подскажеш ли какво има в този тест 14.

Изписах 25 теста и не мога да хвана последния тест?

0
raging avatar raging 92 Точки

this.jsdom = require('jsdom-global')()
global.$ = global.jQuery = require('jquery')

поне локално ще го подкараш :)

2

След като инсталирах jsdom, jquery през npm и сложих хтмл във файла, тестовете тръгнаха.

Според мен трябва да има обяснение, как човек да си подкара тестовете локално. :)

2
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 325 Точки

Колегата работи по туториал, ще бъде включен във вчерашното видео. За нещастие, това означава че видеото ще се забави с няколко часа. А за теста, проверяваш ли дали всичко работи само с валидни стойности за приходи? Трябва да се изключат само отрицателните.

1