Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KaloyanNikolov avatar KaloyanNikolov 2 Точки

Относно екипните проекти на 21 и 22 декември 2016

Здравейте!
Искам да попитам няколко въпроса, които ме човъркат относно проектите на 21 и 22 декември.

(1) Като за начало искам да съм на 100% сигурен, че мога сам да си направя проекта, така че да се счита, че това е първият ми въпрос.

(2) Също така искам да попитам как точно да запиша за самостоятелен проект? Питам, понеже има 2 възможни бутона на това дали искам да участвам в проекта и те са "Да, искам да участвам в отборната игра." и "Не желая да участвам в отборната игра", като ако натисна второто предполагам няма да ме запише, а ако не натисна нищо ще ме разпредели в някоя група, а пък ако натисна първият възможен отговор не знам какво ще стане. Предполагам ще създаде отбор, но дали ще имам възможността да не каня никого в него, и ако отговора е не - тогава как да обявя, че искам сам да разработвам проекта си.

(3) При представянето на вече готовият проект как ще се проведе изпита? Имам предвид дали ще бъде в отделна стая, в която ще бъде оценителното жури и екипите ще влизат един след друг за по 15 минути, както е описано в документа от първата лекция, или имате друго в предвид? 

(4) Ако 3та точка бъде така както я описах как ще се извършва самото презентиране? Чрез прожектор или директно на компютър или лаптоп, което води и до последният ми въпрос - на какво ще се презентира проекта? Ако ще е на лаптоп, за хората, които нямат лаптопи, ще бъде ли донесен компютър в залата (предполагам отговора е положителен) и в такъв случай предполагам ще се тегли repository-то от github, нали така?

Задавам всички тези въпроси, защото никой не ги е задавал, а на лекцията, на която се задаваха въпроси относно това, не се сетих за тези въпроси, а не намерих информация и във форума до колкото търсих. Ще бъда благодарен на малко просветление от страна на организиращите изпита.

Поздрави!

1
Въпроси за SoftUni
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Първо, ако не се запишеш за екипен проект или запишеп, че не желаеш да участваш в такъв, ще бъдеш разпределен служебно.

Т.е. ще трябва да си направиш проекта самостоятелно и да го защитиш пред комисия от няколко човека в СофтУни - София - присъствено на 21.12 или 22.12. -това са двете дати.

Ако избереш да участваш в проект. То в последствие ще трябва да си избереш със кои твой колеги да участвате в екип. Няма значение, че някои от тях може би да са он-лайн а ти да си присъствено или обратно.

0
KaloyanNikolov avatar KaloyanNikolov 2 Точки

Противоречиш си и не разбрах. Казваш, че ако не запиша дали искам или не да съм в екипен проект, а също така и ако заявя, че не желая да участвам, ще бъда разпределен служебно, а след това казваш, че ще трябва да си правя проекта самостоятелно. Последно ако не запиша ме разпределят по екипите или оставам сам?

0
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

В писмото от Софтуни пише, че ако заявиш, че НЕ желаеш да участваш в отборен проект, или не отговориш нищо, ще бъдеш разпределен в САМОСТОЯТЕЛЕН отбор, т.е. ще си правиш индивидуален проект, сам ще си го защитаваш и т.н.

А ако заявиш, че ИСКАШ да участваш в отборен проект в последствие ще има 2 варианта:

а/ Правиш си отбор или се включваш в такъв с до 5-6 човека

б/ Не си правиш отбор, и от Софтуни автоматично те причисляват към такъв на някакъв случаен принцип - какъв е той - никой не знае.

1
KaloyanNikolov avatar KaloyanNikolov 2 Точки

Ахааа, извинявам се в такъв случай за въпроса. Прерових си пощата сега и видях, че е в спама, който не го отварям изобщо попринцип. Все пак благодаря за обяснението!

П.С.
Все още очаквам отговор от някой, който може да отговори на останалите въпроси. Ще съм благодарен! :)

0
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

1.Дали ще си направиш сам проекта си зависиот теб!(Моя съвет избери сам ти съотборници.Няма гаранция на какви хора ще попаднеш когато softuni ти избере съотборници на random. Може да има работещи хора които имат желание и нямат време или хора online със които ще трябва да комуникираш през skype или хора които искат да пробват да видят как е може е да попаднеш и на готини хора но не оставия тези неща на случаиността)
2.Не правиш нищо и softuni те разпределят автоматично в отбор от един човек.
3.Има два варианта за защита на проекта ти.
1 - Заставаш пред всички на катедрата имаш 10 минути да си покажеш функциолността на това което си направил и да обясниш кода си.Да отговориш на въпроси от журито от двама човека - използваш твоя лаптоп свързан към проектор със VGA или HDMI.Ако нямаш лаптоп питаи някои от колегите в залата да ти заеме за 10 минути.Никои няма да ти откаже и от твоя USB flash drive презентираш. 
2.Правиш същите неща като първия вариант само че го правиш на някои от масите пред жури от един човек.Това зависи от организацията на softuni за конкретната защита кои вариант ще бъде.Ще получиш email с разписание в коя зала и от колко часа е твоята защита.Преди да започнеш да презентираш си отвариш проекта със IDE което ползваш и във browser показваш githib където е качен твоя проект.Журито си записва github на твоя проект и докато ти обесняваш проекта си те проверяват колко commits си направил и друга статистика на сайта.

0
28/10/2016 21:49:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.