Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

achobanov avatar achobanov -4 Точки

[Object composition - 08.BugTracker] Проблем със теста за сортиране.

Здравйете колеги, имам проблем със 4ти тест на тази задача  - а именно сортиране. 

Judge: https://judge.softuni.bg/Contests/Compete/Index/301#7

Гледам, че доста хора са я решили, така че тестовете работят под някаква форма, но не знам каква. Любимия на всички ни сценарий - локално работи, в judge не минава ( един и същи инпут ) Поствам кода, свързан с сортиране. 

sort: function(method) {
    let bugReports = $('.report').toArray();
    $('.report').remove();
    switch (method) {
        case'author': bugReports.sort((a, b) => getAuthor(a).localeCompare(getAuthor(b))); break;
        case'severity': bugReports.sort((a, b) => getSeverity(a) - getSeverity(b)); break;
        case`ID`: bugReports.sort((a, b) => getId(a) - getId(b)); break;
    }

    bugReports.forEach(report => $(selector).append(report));

    function getAuthor(report) {
        let author = $(report).find('.author').text();
        author = author.substring(author.indexOf(':') + 2);
        return author;
    }
}

Аз не виждам нещо, което да обърква jsdom. Judge input: 


let tracker = result();

tracker.output('#content');
tracker.report('guy', 'report content', true, 5);
tracker.report('second guy', 'report content 2', true, 3);
tracker.report('abv', 'report content three', true, 4);

tracker.sort('author');

Грешка :

Unexpected error: Sorting order wasn't followed, encountered wrong report ID.: expected 'report_1' to equal 'report_0'

Дефакто трябва да ги подредя: 3ти, 1ви, 2ри. Така се и случва при локалните ми тестове. Jsdom казва, че ги подреждам 3ти, 2ри, 1ви. Някой да има идеи?

Тагове:
0
JavaScript Advanced
ibosev avatar ibosev 54 Точки

Гледам твоето решение, гледам и моето, разлика не виждам в сортирането. Ти след сортиране зачистваш ли преди да ги апенднеш наново?

Едит: я си конзол логни събстринга, който получаваш. Ти май сортираш по 2ра буква от името. 

0
29/10/2016 21:04:41
achobanov avatar achobanov -4 Точки

Не, +2 взима индекса на първия символ от името, защото има space отпред. Иначе да - на 3ти ред от сорта, махам елементите.

0
ibosev avatar ibosev 54 Точки

Почти съм сигурен, че има нещо гнило в тоя събстринг. Защо не опиташ да сплитнеш по ':' и после да тримнеш спейсовете, за да е по-сигурно. Така показани резултатите излиза, че сортира по 2ра буква и се получава точно този резултат. Иначе и моето решение е коренно различно от твоето. Аз пазя стойностите в обект и накрая ги слагам с темплейтни кавички в новия дом елемент. Самото сортиране ми е точно като твоето.

0
byclops avatar byclops 126 Точки

Самото сплитване е излишно за author и ID, тъй като частта, която се премахва винаги е еднаква и не влияе на сортирането. Аз съм сортирал по цялата текстова стойност на полетата.

0
byclops avatar byclops 126 Точки

Струва ми се че сортирането по автор ти работи коректно.

Обаче тест 4 прави и другите две сортирания и като гледам ти гърми на последния тест - сортиране по ID (не сортира по ID, а остава в предишната подредба - по severity).

 

Почти съм сигурен, че пробема ти е че си сложил грешни кавички в switch-а: case`ID` вместо case 'ID'

0
30/10/2016 03:31:48
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 332 Точки

Проблема ти е във функцията която намира ID-то - трябва да добавиш 1 към индекса на долната черта. Няма ли да е по-лесно ако ги пазиш като обекти в масив и да ги сортираш там, вместо да ги търсиш из дома?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.