Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TomaTomov_91 avatar TomaTomov_91 9 Точки

Bonus Score

Здравейте! Имам проблем с judge системата. Следният код:
function bonusScore (n) {    
    let bonus = 0;
    if(n <= 100){
        bonus += 5;
    }else if(n > 100 && n < 1000){
        bonus += n * 0.2;
    }else if(n >= 1000){
        bonus += n * 0.1;
    }
    
    if(n % 2 == 0){
        bonus += 1;
    }else if (n % 5 == 0){
        bonus += 2;
    }
    
    console.log(bonus);
    console.log(n + bonus);
}

работи без проблем, когато го тествам в конзолата на Chrome, но в judge система ми отчита грешки! Моля за насока, как да коригирам проблема. Благодаря Ви!
Тагове:
0
Programming Basics
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

Това условие "else if (n % 5 == 0)" ти е грешно защото 25 се дели на 5 без остатък и завършва на 5, но и 20 се дели на 5 без остатък, но завършва на 0. Помисли как да го изолираш така че да изкарва само числата завършващи на 5.

0
TomaTomov_91 avatar TomaTomov_91 9 Точки

Да! Благодаря! Ще го коригирам, но ако изключим това, при подаден вход 20 изходът трябва да е 6 , 26. Това се получава и при мен при тест в конзолата, но в judge изкарва 6, 206. Имаме големи разногласия с тази система :D
П.С: коригирах кода,но все същия неуспех :)

0
31/10/2016 12:47:49
drunin89 avatar drunin89 14 Точки

Ето моята задача, надявам се да ти помогне:


            var num = double.Parse(Console.ReadLine());
            double bonus=0;
            if (num <= 100)
            {
                bonus = 5;
          
            }
            else if (num > 100 && num < 1000)
            {
                bonus = num * 0.2;
            }
            else
            {
                bonus = num * 0.1;
            }

            if (num %2 == 0)
            {
                bonus = bonus + 1;

            }
            else if ( num %10 == 5)
            {
                bonus = bonus + 2;

            }
            else
            {

            }
            Console.WriteLine(bonus);
            Console.WriteLine(bonus + num);

 

0
TomaTomov_91 avatar TomaTomov_91 9 Точки

Благодаря Ви!

0
TomaTomov_91 avatar TomaTomov_91 9 Точки

Разбрах проблемът си! Входът е под формата на стринг, а аз смятах, че е число :)

0
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

Това идва от факта, че повечето задачи са предвидени за C# и там входът от конзолата винаги е стринг. Явно в javascript е малко по-различно.

0
TomaTomov_91 avatar TomaTomov_91 9 Точки

Предполагам наистина ще да е това проблема. На още доста задачи ми дава грешка,а при тест от мен в конзолата, резулататът изглежда правилен.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.