Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Snezhana avatar Snezhana 2 Точки

Задача 13 от Primitive Data Types and Variables Homework

Здравейте, колеги.

 

Имам нужда от вашата помощ. Проблемът е следният: при изписване на double номер в конзолата с точка, всичко спира да работи и ми дава грешка. Посрещнали ли сте подобен проблем? Когато изписвам номера със запетая всичко е наред, но не и с точка. Някой може ли да ми обясни какъв е проблема и как може да се разреши?

Благодаря предварително за отговора.

ПС. Изпращам и скрийншот на въпросния проблем.

https://plus.google.com/111134432041674231230/posts/PMW3mHLyMNL

0
Programming Basics
RosenIliev avatar RosenIliev 88 Точки

Regional settings ако са ти на български ( разделителя да е запетая ) е нормално . Сменяш го на английския , където разделителя да е точка и всичко е окей . Надявам се да е от това : ) 

1
Snezhana avatar Snezhana 2 Точки

Никога нямаше да се сетя, че именно в настройките за езика бил проблема.

Промених формата на английски и сега е всичко наред. :)

Много, много благодаря за бързия отговор!

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Може да въведеш следния код:

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = CultureInfo.GetCultureInfo("en-US");
Чрез това, си променяш културата за съответната програма, чрез което decimal separator става запетая, но
промяната на регионалните настройки е далеч по-ефективен метод, както колегата по-горе е обяснил.
Просто показвам различен вариант за справяне с проблема. smile
 
1
Snezhana avatar Snezhana 2 Точки

Няма лошо, и да има друг вариант е хубаво да се знае, научи и прилага като подход за справяне с проблема. :)

Сигурна съм, че тази информация ще е полезна и за останалите колеги.

Много ти благодаря и на теб за бързия отговор и съдействие.

1
Dopey avatar Dopey 7 Точки

За в бъдеще използвай TryParse() за четене от конзолата, за да не ти хвърля Exceptions! Най- добре е да зададеш региона през кода и да изпишеш кой символ взимаш за разделител, за по-добър UX , но пак е по-добре да се предпазиш от краш чрез TryParse!  

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.