Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

[Homework] HTML Forms

  1. Simple Form
  2. Flight Order
  3. WordPress Theme
  4. Fakebook Register Form
  5. Laptop Choice

Писъл съм стиловете в самия html документ, защото не са кой знае колко голями и не мисля, че има смисъл от отделен файл. Знам че не е добра практика това но все пак домашното е за html.

Ето и линк към цялото домашно.

Приемам всякакви критики към домашното.

10
Web Fundamentals - HTML5
coaster avatar coaster 412 Точки

Здравей, погледнах втората ти задача, но видях, че и при теб го има следния проблем - в примера от домашното при Time Interval са дадени часове в 24-часов формат, а когато страницата се отвори с Chrome форматът е 12-часов (да не говорим за Mozilla, която изобщо не зачита такива полета.. xD). Намерих следната <информация> по въпроса, според която върху <input type="time"> все още се работило и затова показвало различни резултати при различните браузъри.

Можеш да поработиш още малко върху някои детайли - например фонът да не заема цялата страница, както и да направиш полетата "enter a city" и подобните такива, че да не могат да се избират - говоря само за втора задача, другите не ги разгледах. Иначе изглежда подредено, успех!

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Ако съм те разбрал правилно, проблемът е, че не се показва формата на датата в 24 часов формат ? Попринцип HTML пази датата в един универсален фомат, а браузара изкарва датата в формата на който е настроен компютъра. Тоест ако примерите от домашното са правени на компютър с различен формат - от там идва разликата. Като цяло новите тагове в HTML5 не са имплементирани в всички браузари и не е проблем, че не работят (те дори не се и ползват много често, но е хубаво да се знае, че ги има). 

1
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

При мен в Chrome показва 24 часов формат.. до колкото разбрах от лекцията на Наков, това как ще показва часовете и датите зависи от локалните настройки на компютъра.

Относно стилизирането, да.. може да се пипне още малко, но не мисля че това е целта на това домашно.

0
coaster avatar coaster 412 Точки

Да, не е това целта, прав си :) Иначе за формата - локалните настройки са ми за 24 ч. формат, не знам защо излизат така, но е много прецакващо..

0
Dominik avatar Dominik 82 Точки

Здравейте колеги и колежки :),

Абе тук малко запънах с 4-та задача при полето с label - Birthday трябва да имаме поле с дата и час нали така? 

Но проблема е че като ползвам поле с type="datetime" не работи .. излиза като обикновено текстово поле без опция за селектване на дата + час. Та въпроса ми е това working as expected ли е? Тъй като досега не съм писал на HTML и нямам напредстава сега това така ли работи или аз нещо не успявам да го направя xD

Също така има ли друг тип който можем да ползваме за целта? (да изкараме дата + час в едно поле) без JS.

0
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Може да ползваш type="date", аз не виждам смисъл за рожден ден да се пише час.. макар че това е "фейкбук" и не очудващо, че се иска. Иначе "datetime" не работи.. тези неща все още са в процес на разработка така да се каже.

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Предполагам работиш с Firefox ? При Chrome Със сигурност работят, но не от всичките се поддържат. 

0
Dominik avatar Dominik 82 Точки

Ами нем бачкам си с Chrome ... Ами anyway ще го направя само с date пък по нататък ако ми затрябва мога да вмъкна някое time поле до него или нещо подобно :). Благодаря за бързите отговори :)

0
coaster avatar coaster 412 Точки

Една 5-та задача от мен :)

Laptop Choice

HTML + CSS

незнайно защо IE отказва да разбере, че value="50%" е различно от value="50", нооо... негови си извращения xD

1
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

По принцип, мисля че, ако не зададеш value, по default ти ги слага по средата (при Chrome, Firefox, дори и при моя любим [ наистина <3 ] Internet Explorer).. smile

1
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Взеха ми здравето тея форми . Поне успях доста да уппражня padding-ите и margin-ите, и дори смея да твърдя разбрах природата на float-a...до някъде. Проблемите изскачат, когато се опитам да направя страницата responsive. От това,което виждам из нета оставам с впечетлението, че фудаменталната идея за дизайн на всяка страница е съдържанието и да се цепи на div-ове и те да се float-тват из body-то според съответните нужди. И тук идва параграф 22 (за мен разбира се) За да може може да бъде float-тван един блоков елемент той трябва да има точно фискирани шичочина и височина (примерно width:800px; height:400px), a в същото време за да е responsive (демек съответния елемент да се увеличава или намаля спрямо резолюцията и т.н) трябва тези параметри да са "относително" зададени (примерно max-width:400px или 40% и height: auto или heigh:40%). И двете неща един вид взаимно се изключват...как тогава аджаба да float-ваме div-ове без да им задаваме фискирани размери, за да ни е responsive страницата. Може и аз да не съм вникнал в нещата и да бъркам нещо, но от опита ми до момента съм стигнал до тези заключения и не мога да избегна това противоречие. Може ли някой по-изпечен front-ender да внесе малко яснота! FIXED SIZES & FLOAT VS RELATIVE SIZES & RESPONSIVE DESIGN и как да ги съчетаем. Надявам се, успях да обясня правилно какво имам предвит! 

Ето и линкове към задачите:

И още нещо. Успях да се запозная с Skeleton и Bootstrap, и останах впечaлтен от grid системите им. Цеппиш си странициа като пич, според нуждите ти и не береш никакви ядове с float-ове и responsie design, а за CSS и JS библиотеките да не говорим-голям кеф. Предполагам в реалния живто тези неща се ползват в 90% от случаите освен, когато дизайна трябва наистина да е trademark уникален (въпреки,че и тогава не виждам какво пречи) но предполагам, че на изпита няма да имаме право да ползваме такива неща. А и в крайна сметка нали трябва да разберем как се случеат нещата въпреки, че има готови frameworкs.

6
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Не е задължително един див да е с фиксирани размери за да е флоутнат.

При респонсив дизайните има два варианта:

  1. Елементите да са с процент дължина
  2. Или да са с фиксирана дължина, но при различните резилюций да се премахват и пренареждат определени елементи

В основата на респонсив дизайна стоят @media queries. Ето линк с доста подробни обяснения и примери какво точно представляват media queries.

2
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Дружина, моля някой да помогне с datapicker през html! Счупих се да търся, подкарах един, но е с РНР файл и иска сървър. Пробвах ТОВА, но не работи за повече от един пикер в една страница.


Оправих го, но става с малко Javascript. Ще е добре първо да учим нещата, после да ги пробваме, но такава е ситуацията....

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Може ли малко помощ за валидация на текстово поле, да приема като pattern само букви, но и БЪЛГАРСКИ? Пробвах с \w и [A-Za-zа-я], но не става. Някакви идеи?

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

/w ти хваща само латински символи. Би трябвало да стане със [A-Za-zА-Яа-я]

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Благодаря много, стана работата, оказа се, че имам и друга грешка. В израза посочвам {6}, което е твърдо 6 символа, а аз искам да е поне 6 - тоест {6,50} примерно! Благодаря отново!

0
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Здравейте,

Имам един проблем с 5-та задача - нещо не ми се получава вертикалното центриране на цената в полето й и не мога да разбера защо.

Problem 5 - Laptop Choise - https://github.com/SGStoyanov/SoftUni-WebFundamentals/blob/master/Homeworks/Homework04-Forms/Problem05.LaptopChoice.html

Ще съм благодарен, ако някой може да ми помогне.

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Пробвай с line-height на спана с цената да го нагласиш :)

1
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Стана, благодарско! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.