Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 22 Точки

Нов компютър

Колеги, смятам да си подаря за Коледа нова машинка.

Та въпроса ми е, какви са добрите показатели и характеристики, коио тя трябва да притежава, за да нямам никакви проблеми в работата с него и в СофтУни и занапред. Естествено, бих искал да мина и ъзможно най-тънко като цена. Но пък не бих направил компромис с качеството. Моля ви са съвет. Може да препоръчате и конкретна марка. Преди използвах HP, сега ASUS, честно казано и от двата нямам оплакване, но вече са морално стари.

Благодаря

Тагове:
0
Хардуер 08/11/2016 13:28:49
MMQuants avatar MMQuants 68 Точки

i7 процесор

минимум 8 gb ram ... даже по-добре 16

видео: Radeon RX480 2 gb или още по-добре 4gb

захранване: 500 - 600 вата

хард: SSD 256GB или още по-добре 500GB

a за марка ти препоръчвам или DELL  или  LENOVO

и двата съм ги ползвал и нямам никакви оплаквания от тях като DELL  е малко по-скъп, но все пак става дума за качество

-1
08/11/2016 14:07:25
KaloyanNikolov avatar KaloyanNikolov 2 Точки

@MMQuants - не знам за теб, ама аз не съм чувал за rx480 2gb версия...

До автора:

Най-добре определете някакъв бюджет все пак, защото ще е трудно по този начин да се сглоби конфигурация. Също така искам да попитам вие настолен компютър ли желаете да си купите или сте се насочили към лаптоп?

0
ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 22 Точки

лаптоп искам. И да е максимум 1000 лева

0
KaloyanNikolov avatar KaloyanNikolov 2 Точки

А за какво мислите да използвате лаптопа в бъдеще? Игри ще играете ли на него или ще използвате ли програми за видеообработка, за да знам дали ви е от голяма важност наличието на видеокарта?

0
ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 22 Точки

Видео картата нали може да се сменя при нужда? Иначе не смятам да играя игри

0
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей,

С моя опит мога да кажа, че имаш два варианта:

1. Бизнес версия на  лаптоп за нуждите на софтуни. Тук препоръчвам да обърнеш внимание на процесор и ссд. За съжаление при този бюджет няма голям избор, особено ако марките са по-надеждните леново, дел или хп. Нямя нужда от видеокарта за програмиране.

2. Гейм версия, като тук определено ще се наложи да направиш компромис, най-вероятно с дъното и процесора - видеокартата струва пари. Ако ще е гейм - по-добре да е десктоп, при всички положения ще вземеш нещо по-добро.

Моето мнение е да избягваш ниския клас лаптопи /тук визирам и високо производителните, евтини такива/, защото определено ще ти създадат проблем преди втората година.

Успех,

Поздрави

1
08/11/2016 21:03:35
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.