Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 21 Точки

Нов компютър

Колеги, смятам да си подаря за Коледа нова машинка.

Та въпроса ми е, какви са добрите показатели и характеристики, коио тя трябва да притежава, за да нямам никакви проблеми в работата с него и в СофтУни и занапред. Естествено, бих искал да мина и ъзможно най-тънко като цена. Но пък не бих направил компромис с качеството. Моля ви са съвет. Може да препоръчате и конкретна марка. Преди използвах HP, сега ASUS, честно казано и от двата нямам оплакване, но вече са морално стари.

Благодаря

Тагове:
0
Хардуер 08/11/2016 13:28:49
MMQuants avatar MMQuants 68 Точки

i7 процесор

минимум 8 gb ram ... даже по-добре 16

видео: Radeon RX480 2 gb или още по-добре 4gb

захранване: 500 - 600 вата

хард: SSD 256GB или още по-добре 500GB

a за марка ти препоръчвам или DELL  или  LENOVO

и двата съм ги ползвал и нямам никакви оплаквания от тях като DELL  е малко по-скъп, но все пак става дума за качество

-1
08/11/2016 14:07:25
KaloyanNikolov avatar KaloyanNikolov 2 Точки

@MMQuants - не знам за теб, ама аз не съм чувал за rx480 2gb версия...

До автора:

Най-добре определете някакъв бюджет все пак, защото ще е трудно по този начин да се сглоби конфигурация. Също така искам да попитам вие настолен компютър ли желаете да си купите или сте се насочили към лаптоп?

0

лаптоп искам. И да е максимум 1000 лева

0
KaloyanNikolov avatar KaloyanNikolov 2 Точки

А за какво мислите да използвате лаптопа в бъдеще? Игри ще играете ли на него или ще използвате ли програми за видеообработка, за да знам дали ви е от голяма важност наличието на видеокарта?

0

Видео картата нали може да се сменя при нужда? Иначе не смятам да играя игри

0
Alex0101 avatar Alex0101 375 Точки

Здравей,

С моя опит мога да кажа, че имаш два варианта:

1. Бизнес версия на  лаптоп за нуждите на софтуни. Тук препоръчвам да обърнеш внимание на процесор и ссд. За съжаление при този бюджет няма голям избор, особено ако марките са по-надеждните леново, дел или хп. Нямя нужда от видеокарта за програмиране.

2. Гейм версия, като тук определено ще се наложи да направиш компромис, най-вероятно с дъното и процесора - видеокартата струва пари. Ако ще е гейм - по-добре да е десктоп, при всички положения ще вземеш нещо по-добро.

Моето мнение е да избягваш ниския клас лаптопи /тук визирам и високо производителните, евтини такива/, защото определено ще ти създадат проблем преди втората година.

Успех,

Поздрави

1
08/11/2016 21:03:35