Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Snezhana avatar Snezhana 2 Точки

Intro Programming Homework in C# във формат .txt - оценяване

Здравейте, реших да оценявам домашно на колеги и на първото домашно в архивирания файл са само текстови файлове в notepad, т.е. има 3 файла със задачите за проучване и 1 файл във формат .txt с кодовете за останалите задачи.

Какво се прави в случая, не трябва ли задачите да са решени във Visual Studio?

По какъв начин се оценява такъв тип домашно и каква оценка се слага?

Не съм проверила още кодовете, но ако са верни задачите слагам ли висока оценка, въпреки че кодовете се намират във файлов формат .txt

Благодаря предварително за отговора.

0
Programming Basics
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Здравей, моля уточни за кой език и кое домашно става въпрос. Така никой няма да те разбере. Тук има 4-5 поста за домашните на различни езици. Предполагам въпроса ти е за C# домашните. Така че питай в съответната тема. Няма да е лошо и да слагаш таг за езика.

0
Snezhana avatar Snezhana 2 Точки

Извинявам се и на теб и на всички за неудобството.

Редактирах въпроса, уточних домашното и езика, и сложих съответния таг за CSharp. ;)

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки
В условията за предаване на домашните пише да се предаде сорс кода - но не и как точно. Според мен ако задачите са решени вярно си заслужвата високата оценка. Друг е въпроса, че по такъв начин са по-трудни за разглеждане и проверяване... Аз лично качвам цялата папка с проекта за да може само с отварянето на проекта във Visual Studio да се заредят всички задачи и да се преглеждат максимално лесно. ПС. Въпросът е зададен в категория C#, говори се за Visual Studio - ясно е за кой език става дума :)
2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

В първите задачи условията гласят "You should submit the Visual Studio project...", което ме навежда на мисълта, че по-скоро се искат .cs файловете поне. А и на лекция така го обясниха, би трябвало и във видеата да го има това. Понеже това ти създава много работа, няма да е неоправдано ако намалиш оценката по тази причина.

Но все пак това е първо домашно и може би е по-добре да сме по-благосклонни към такива неща и да описваме в коментарите към съответното домашно кое защо не ни е харесало и да дадем препоръки. Може да има и основателна причина така да е предадено. Вече за следващи домашни се счита, че хората трябва да са придобили някаква "грамотност" при писането на домашните след получената обратна връзка и да не се толерират до такава степен недобри практики. Т.е. с всяко следващо домашно критериите се вдигат.

Все пак, ако някой има причина да прави нещо по определен начин, логично е да сложи обяснение някъде. В твоя случай, да речем, че човекът не разполага с машина, на която да подкара Visual Studio и работи с текстови редактор, ами да сложи едно изречение отгоре и да обясни. Е, може просто да не е доразбрал или пък да е от тия дето тестват границите на всичко - "щом нещо не е забранено, е разрешено".

Общо взето трябва да прецениш сама май. Може би като установиш доколко е вложено старание.

 

1
koleto_pz avatar koleto_pz 28 Точки

Малко е интересен въпроса какво да се предаде точно. В първото домашно пише : "Please submit as
homework a single zip / rar / 7z archive holding the solutions (source code only) of all below described problems." Което следва, че код в тхт или само cs файловете вършат работа. Тук идва и може би проблем, със съвместимостта на проектите между различните версии на Visual Studio. Не е гаранция, че всички ползват 2013, не е задължително просто. Може и да не е най-удачният вариант, да се качват целите проекти (предполагам).

1
Snezhana avatar Snezhana 2 Точки
Наистина не е ясно явно какво точно да се предаде, всеки разбира написаното: "Please submit as homework a single zip / rar / 7z archive holding the solutions (source code only) of all below described problems." по различен начин (аз лично архивирах всички проекти с всички папки) затова и повдигнах въпроса за да е ясно не само за мен, но и за всички останали, как е най-правилно. В крайна сметка дадох висока оценка за въпросното домашно, защото задачите си бяха написани правилно, но за в бъдеще ще е добре да се знае какво точно да съдържа архивирания файл.
1
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки
Изпращайте си цялата папка, където ви е solution-a, за да ви е по-лесно после за проверка. Разбира се, можете да изтриете exe-тата и другите ненужни работи. Вижте как са подготвени демотата към лекциите. source code only значи, да не слагате и exe-та и други работи. Т.е. поизтрийте това-онова и пуснете проекта отново, за да сте сигурни, че тръгва. Ако изпратите само cs файловете, тогава проверяващият ще трябва да ги импортира в сълюшън и т.н., което е ненужно, ако изпратите целия сълюшън.
1
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Ако кодът е верен, аз бих го оценил високо (но не най-високо).

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.