Wine Glass C# Exam Task - Софтуерен университет

Wine Glass C# Exam Task - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
HEAT661 avatar HEAT661 0 Точки

Wine Glass C# Exam Task

Здравейте всички.Моля да ми помогнете да си открия грешката.

ето ми кода:

using System;
class Program
{
static void Main()
{
int n = int.Parse(Console.ReadLine());
for (int row = 0; row <= n / 2 - 1 ; row++)
{
string dots = new string('.', row);
string stars = new string('*', n-2 - row*2 );
string chashka = new string('\\',n / n );
string chashka2 = new string('/', n / n);
Console.WriteLine("{0}{2}{1}{3}{0}", dots, stars, chashka,chashka2);
}
for (int row = 0; row <= n ; row = row + 4)
{
string dots = new string('.',n /2+1 / n-1 );
string stars = new string('|', n / n );
Console.WriteLine("{0}{1}{1}{0}", dots, stars);
}
for (int row = 0 ; row <= n / 2 ; row = row + 6)
{
string dots = new string('-', n );
Console.WriteLine("{0}", dots);
}
}
}

задачата е Wine Glass от изпита C# basic 14 април сутринта в системата ми дава 0 точки.

Благодаря на всички.

Тагове:
batebobo avatar batebobo 90 Точки

Готин, добре е да си мяташ кода в сайтове като PasteBin. Там ще е форматиран и ще се чете по-лесно :)
Сега я почвам задачата (като я реша ще си ъпдейтна коментара).

Така имам един съвет за тези задачи:
В условието много ясно са казали всеки цикъл по колко пъти трябва да се върти. Погледни го пак и опитай отначало. Когато някоя задача не ти се получава е идейно да я започнеш от нулата (ако имаш време разбира се), или да я дебъгнеш и да си откриеш грешките (може да отнеме много време). Опитай някой друг подход към задачата, която решаваш. Прочети условието още 2 пъти и може да ти се изяснят нещата (това важи за всички задачи).

Ще постна как съм я решил, но те моля да я опиташ още веднъж (реши я по някакъв друг начин) :)

ЦЪК

Ако нещо не е ясно от решението, чувствай се свободен да питаш (имам навика да пиша големи глупости понякога) :)

1
mclaud85 avatar mclaud85 28 Точки

Предполагам и ти си като мен в C# Basics и решаваш от дадените изпити.Както каза колегата почни от начало или си виж някъде да не си объркал логическото решение (аз си мислех ,че съм я решил като мислех долната част на чашата е 2/3  от половината (....||....) и 1/3 от половината е края на чашата(-----------) и ми излизаха и 3те примерни решения , но при paste в judge-a имах само 20/100 ) 

Като видях темата и аз реших да се пробвам да я реша -ето и моя вариант       WineGlass  .

Aко може някой от преминалите нулевия курс да сподели своите "hint-чета" за judge-a , защото понякога доста се чудя защо получавам 0 точки или по малко :)

0
Pavel_R avatar Pavel_R 57 Точки

Здравей. Имаш грешка във втория и третия for-loop. Тялото и на единия и на другия цикъл е ок, но проблема е в това по колко пъти се завъртат. Може да пробваш при input 4 на твоя код, че се изрисува чаша с височина 5, или при input 10 - чаша с височина 9. Ето ТУК съм коригирал кода ти.

2
HEAT661 avatar HEAT661 0 Точки

Благодаря на всички !!!laughinglaughinglaughing

0