Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kalinaa avatar Kalinaa 0 Точки

Visual Studio?!

Здравейте. Коя версия на Visual Studio трябва да изтегля? С уиндоус 7 съм. Изтеглих Community 2015 от официалния сайт, но не се инсталира както трябва и ми даваше грешка, затова го изтрих. Сега се записах за курса и тепърва ще започвам, но искам предварително да се упражнявам и да я разгледам, затова ми кажете от къде и коя версия ми трябва. Благодаря Ви предварително! :)

0
Въпроси за SoftUni
GallyaNs avatar GallyaNs 23 Точки

колкото по-нова, толкова по-добре. Но за да работиш с Visual Studio 2015 ти е необходимо Window-a да е 8/8.1/10.

Друга версия за Visual Studio за 7ца е 2013 (да се надявам, де).

Няма голяма разлика между двете версии на студиото.

0
Kalinaa avatar Kalinaa 0 Точки

Така ли? Значи аз нещо не съм разбрала... в една лекция преподавателя беше казал, че и 2015 тръгва, но най-добре тогава да пробвам с 2012 :)

0
GallyaNs avatar GallyaNs 23 Точки

В по-старите клипове използват по-старите версии.другият вариант е да използващ консолно компилиране на кода

 

0
dhtveso avatar dhtveso 3 Точки

Може и с Windows 7 Service Pack 1 правиш всички ъпдейти и записваш Community 2015. При мен така работи.

0
21/11/2016 20:44:09
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Имах подобен проблем и аз бях със 7-ца и пробвах всички видове студиота и накрая само висуал студио 2012 тръгна и съм много доволен засега.

0
Kalinaa avatar Kalinaa 0 Точки

Благодаря. Ще пробвам с него :)

0
Kalinaa avatar Kalinaa 0 Точки

А има ли някакви съществени разлики във версиите, които да ме объркат и затруднят?

0
GallyaNs avatar GallyaNs 23 Точки

По отношение кум конзолно програмиране - не.

 

Вече към програмирането на различни приложения (Web, WpF и др) при някой версии имат команди, а при други-не или имат по-различен синтаксис.

 

0
20/11/2016 19:24:00
Kalinaa avatar Kalinaa 0 Точки

Ясно. Значи като за начало ме устройва. Предполагам, че по-нататък ще се работи с други програми?

0
MonikaVelkova avatar MonikaVelkova 0 Точки

Не съм на 100 про сигурна, но мисля, че системните изисквания не са особени , както за 2015, така и за 2013. Ако все пак не стане 2015, опитай 2013, за която предполагам, че трябва първо да инсталираш .NET framework. Разгледай в Замунда. :)

0
HristoSpasov avatar HristoSpasov 36 Точки

При мен версия 2015 си работи без ядове и под Windows 7.

1
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

И аз съм с 2015, дори си обновявах с последните RC версията преди няколко дни ( windows 7 ) и всичко си върви на пушка, може би пробвай да инсталираш пак 2015, не би трябвало да не работи на Windows 7.

 

0
Kalinaa avatar Kalinaa 0 Точки

То ми тръгна, но не ми функционираше както трябва. Като натиснех alt+f5 и ми даваше грешка...може би не съм го инсталирала както трябва?

0
BorislavShekerdzhiyski avatar BorislavShekerdzhiyski 2 Точки

При Alt + F5 правиш някаква диагностика на програмата, за компилиране се използва Ctrl + F5.

Незнам дали при писането на коментара си направила грешка за командата или найстина си използвала Alt+ F5.

А относно Visual Studio за курса Programming and Basics няма голямо значение дали ще е 2013 или 2015 , просто си ъпдейтни .NET Framework-a.

0
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Проблема не е във версията на VS, по - долу видях, че някой споменава, че ти трябва от win8 нагоре за 2015.. Това не е така, най - новото VS2017 се поддържа от win7 SP1, какво остава за 2015.... 

По принцип  инсталацията на VS е доста тежка и тромава...., при VS2017 нещата са подобрени. 

Имай предвид, че всичко се даунлоудва по време на инсталация и ти трябва стабилен интернет. Може да ти отнеме над 2 - 3 часа инсталацията.... дори и повече... Затова остави да се инсталира и не го пипай. Ако ти даде грешка по време на инсталация то направи един скрийн шот и го покажи. Или провери в гугъл, би трябвало да намериш решение лесно.

 

Можеш да пробваш да си сложиш VS2017. Предполагам, че и трейнърите ще го използват,  съдя по - това, че се стимулира и препоръчва работи с най - новите технологии, тулове, среди и т.н.

 

Успех :)

0
Kalinaa avatar Kalinaa 0 Точки

Окей ще опитам отново. Благодаря

0
Ipetrov1994 avatar Ipetrov1994 1 Точки

На коя част от исталацията ти спира прогреса? Hotfix update??

0
Kalinaa avatar Kalinaa 0 Точки

Не, то ми се инсталира, но не напълно. Има липсващи файлове, иначе успявам да си пиша в програмата. Пиша кодове и след това като натисна alt+f5 и ми дава грешка. Това е самия проблем. (Съжалявам за начина по който обяснявам, сега тепърва се уча и разучавам нещата затова не знам терминологията... Надявам се да ме разберете)

0
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

Можеш да инсталираш Visual Studio 2013. Лично аз съм си с нея и нямам проблеми. Ето изискванията на версията КЛИК

Забелешка: По принцип програмата идва с .NET Framewok 4.5, но аз препоръчвам да изтеглиш и 4.6 или 4.6.2 (линковете са за страницата за свалянето им) .

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.