Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

asen_angelov avatar asen_angelov -1 Точки

Кандидатстване за стипендия - Programming Basics

Здравейте!

Получих мейл от Софтуни, в който ме уведомяват, че съм одобрен за обучение в технически модул... Обаче в мейла нищо не е споменато за кандидатсване за стипендия. След като имам 600 точки на изпита, предполагам че би трябвало да имам стипендия, по това което разбрах до сега. В крайна сметка искам да попитам, дали допълнително ще получа майл за кандидатстване за стипендия или трябва сам да пиша до софтуни?

Благодаря, лек ден! амин

Тагове:
0
Programming Basics 23/11/2016 12:07:13
RadinaToteva avatar RadinaToteva 90 Точки
Best Answer

Ако имаш 600/600 точки на изпита имаш право да кандидатстваш за стипендиант и за стажант , като трябва да си избереш една от двете роли. Кандидатстването за стипендиант става под формата на кратко интервю. Той получава безплатно обучение в СофтУни. Стажантите от друга страна заплащат модулите, но получават възможност за работа, избирайки си позиция (модератор, ментор и т.н.) , като последната е заплатена според изработените часове. Ако имаш успех над 5.50, но на изпита си изкарал по-малко от 600 точки, изпадаш в категория стажант и може да кандидатстваш само за тази роля.

2
23/11/2016 17:12:14
varbanov88 avatar varbanov88 38 Точки

И аз имам 600 точки, но ако си бил като мен онлайн форма на обучение, не се предвижда стипендия за висок успех.

Виж тук - https://softuni.bg/plans

 

0
asen_angelov avatar asen_angelov -1 Точки

Да, онлайн се бях записал, защото нямах възможност да ходя точно по това време, но това не важи ли за следващите курсове, след като има разлика в цента за присъствена и онлайн форма на oбучение. Освен това и дружката ми, който също взе 600 точки и беше се записал присъствена форма не е получил нищо още...

0
e.petrova avatar e.petrova 94 Точки

Няма значение в каква форма сте били до сега, има значение след това. Относно стипеднията, до колкото аз знам се дава на топ студентите, и гледайки колко много са хората с по 600 точки, би трябва по някакъв начин да се изберат най-добрите. Най-добре се обърнете към екипа на СофтУни за повече информация и разяснение.

0
asen_angelov avatar asen_angelov -1 Точки

Успокоихте ме :Д

Класирали са ме на 11-то място, което предполагам се води от топ? Но ще се свържа с екипа, благодаря за бързият отговор!

амин.

-1
varbanov88 avatar varbanov88 38 Точки

мен също ми пише 11-то място....

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Къде го гледате това класиране?

0
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

По новите правила на СофтУни стипендиите за успех, които покриват обучението са много малко и се дават на хора, които наистина имат нужда и могат да отделят цялото си време на университета. Нямат право да пропускат занятия, да имат ниски оценки и т.н. Не знам по какъв точно начин се определят тези хора.
Останалите могат да участват в стажантската програма, която според мен си е по-добрият вариант и за двете страни.

Подробно инфо: https://www.youtube.com/watch?v=9xPe9y9_eH4

Ако отговаряте на условията, ще поучите меил с инфо как да кандидатствате.

 

0
23/11/2016 12:55:34
i.petk0v avatar i.petk0v 56 Точки

Според мен Администрацията на СофтУни ще изпрати на всички имейл с подробна информация за следващо записване ТехМодул, стипендии,такси и т.н. Вчера запитах същото към Администрацията на СофтУни.

Ето и тяхния отговор:

" Здравейте,

Очаквайте имейл от нас с информация за стажантската програма на СофтУни. Ако имате допълнителни въпроси след имейла може да се свържете с нас.

Kind regards,

Eva Svilarova

Community Manager "

 

0
varbanov88 avatar varbanov88 38 Точки

Не съм напълно сигурен, по спомени, които имам... Някъде или бях прочел или в клип са обяснили, че за стипендия се гледа формата на обучение на предходния модул, който си карал. Тоест ако сега запишеш Тесh модула присъствено и изкараш пълен брой кредити от изпита и защитата на проекта, ще можеш да се бориш вече за стипендия.

Но пак казвам, че това е по спомени. Най-добре пиши на info@softuni.bg .

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.