Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MarinaShortyMarinova avatar MarinaShortyMarinova 12 Точки

Windows Forms?

Здравейте колеги, 

Някой може ли да ми каже дали в Софтуни са се провеждали курсове свързани с Windows Forms, защото много ми трябват добри tutorials в тази насока. Всъщност дори не съм сигурна, че трябва да е с Windows Forms, но не е позволено с MVC със сигурност. В момента уча в чуждестранен университет и не съм доволна от преподавателя изобщо, та общо взето трябва да се науча сама. Макар че съм много доволна от начина на обучение в СофтУни, ше съм благодарна ако някой ми изпрати някакви полезни материали, дори и да не са от тук. Наближава да правя курсова работа и съм тотално изгубена. Прилагам условие, ако някой има идеи. Благодаря! :) https://drive.google.com/drive/folders/0BwTSkqWhoq4ANzA4M0tleVJOb00?usp=sharing

Тагове:
0
C# MVC Frameworks - ASP.NET
MarinaShortyMarinova avatar MarinaShortyMarinova 12 Точки

Благодаря, мисля, че ще ми бъде доста полезна :) 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

WinForms или WebForms, т.е.уеб или десктоп приложение? Защото спомена MVC и е в категория ASP.NET

0
MarinaShortyMarinova avatar MarinaShortyMarinova 12 Точки

Моя грешка, става въпрос за уеб приложение, така че вероятно става въпрос за WebForms. Относно MVC, питах специално дали може да го ползвам, защото е единственото нещо, в което съм горе-долу ориентирана, но не е позволено. Изискването е се използва ASP.NET, сега чух нещо допълнително за Windows Communicaiton Foundation, но учителят не знае много английски и е ужасно трудно да се разберем. 

0
RFilipov avatar RFilipov 136 Точки

WCF е платформа за цялостно изграждане на сървисна архитектура. Тази технология е съвременния вариант за създаване на web services както SOAP така и REST, но в твоя случай няма да ти свърши работа тъй като трябва да правиш и потребителски интерфейс, а и в заданието се изискват допълнителни неща. Варианта ти е ASP.NET а едно от най-добрите места където може да започнеш е Pragim Technologies:

http://csharp-video-tutorials.blogspot.bg/p/free-aspnet-video-tutorial.html

 

0
MarinaShortyMarinova avatar MarinaShortyMarinova 12 Точки

Благодаря много! Говорих с някои от колегите, които ми казаха, че WCF e само ако имам желание да разширя курсовата си работа. Ще разгледам всичко, което ми прати. Както и да е, оказа се, че имам право да работя с MVC, така че най-вероятно ще избера точно това. Ако някой има туториали за MVC, също бих била благодарна. :) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.