Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Georgi_Hristov avatar Georgi_Hristov 2 Точки

Помощ с първото упражнение от книгата на Наков

Здравейте! Започнах да чета книгата на Наков и компания (английския вариант 2013). Проблем ми е първата практическа задача на 86 стр. (компилацията на код и изпълнението му в cmd), всичко е ясно, но примерите са дадени за NET 4.5 и Visual Studio 2012, аз съм с VS 2015 и при опита да намеря exe-то csc изписва съобщението:

This compiler is provided as part of the Microsoft (R) .NET Framework, but only supports language versions up to C# 5, which is no longer the latest version. For compilers that support newer versions of the C# programming language, see http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=533240

След малко ровене в нета разбрах, че компилатора на C# 6 (Roslyn) вече е опен сорс и не идва директно с инсталацията на windows-а. Въпросът ми е ако може да дадете точния path за exe-то на новия компилатор, защото се опитвам да го направя като по примера даден от книгата директно със комндия промпт на windows-а без да използвам Visual Studio.

п.п намерих подобна тема в stack ovelflow, но и с пъта даден там не стана..

c:\Program Files\MSBuild\14.0\bin\csc.exe 

Тагове:
0
Module: C# Advanced 26/11/2016 17:37:55
Georgi_Hristov avatar Georgi_Hristov 2 Точки

Колега, благодаря ти за бързия отговор, но аз вече имам roslyn-based компилатор и точно затова ми дава изписва погорното съобщение .. ако бях със VS 2012 нямаше да имам този проблем. Въпросът ми беше относно пътят който трябвяа да въведа за exe файла, както е написано стъпка по стъпка в книгата

http://www.introprogramming.info/wp-content/uploads/2013/07/Books/CSharpEn/Fundamentals-of-Computer-Programming-with-CSharp-Nakov-eBook-v2013.pdf

0
26/11/2016 18:30:44
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Добре, ако изтеглиш nuget и стартираш тази команда в папката където е nuget.exe: nuget install Microsoft.Net.Compilers , ще ти инсталира компилатора в съшата директория. Там е и csc.exe (../Microsoft.Net.Compilers.1.3.2\tools). Можеш да си добавиш този път......

0
26/11/2016 20:09:46
AleksandarKolev avatar AleksandarKolev 0 Точки

Здравейте! Имам същия проблем като колегата. С тази разлика, че изглежда съм доста по/бос от него. Намерих файла csc и е на същото място, където е описано в книгата (2015г). Като вкарах пътя, ми казва, че или не съществува, или съм описал грешен път.С Windows10 съм. Ето копие от съобщенията:

c:\IntroCSharp>csc.exe
Microsoft (R) Visual C# Compiler Version 1.3.1.60616
Copyright (C) Microsoft Corporation. Alle Rechte vorbehalten.

warning CS2008: Es wurden keine Quelldateien angegeben.
error CS1562: Fur Ausgaben ohne Quelle muss die Option /out angeben werden.

c:\IntroCSharp>cd c:\Windows\Microsoft.NET

c:\Windows\Microsoft.NET>Framework
Der Befehl "Framework" ist entweder falsch geschrieben oder
konnte nicht gefunden werden.

c:\Windows\Microsoft.NET>Framework64\v4.0.30319\csc HelloCSharp.cs
Microsoft (R) Visual C# Compiler version 4.6.1586.0
for C# 5
Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.

This compiler is provided as part of the Microsoft (R) .NET Framework, but only supports language versions up to C# 5, which is no longer the latest version. For compilers that support newer versions of the C# programming language, see http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=533240

error CS2001: Source file 'HelloCSharp.cs' could not be found
warning CS2008: No source files specified

c:\Windows\Microsoft.NET>Framework\v4.0.30319\csc HelloCSharp.cs
Microsoft (R) Visual C# Compiler version 4.6.1586.0
for C# 5
Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.

This compiler is provided as part of the Microsoft (R) .NET Framework, but only supports language versions up to C# 5, which is no longer the latest version. For compilers that support newer versions of the C# programming language, see http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=533240

error CS2001: Source file 'HelloCSharp.cs' could not be found
warning CS2008: No source files specified

 

Като опитах да отида на http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=533240, излиза страница на MSN. 

Опитвам от около 10 часа, csc има в Framework и Framework64, опитах и двете, но се уча за първи път (ако изключим Бейсик през 1984г. :) ) Имам наистина желание, но ми е необходима помощ. Ще съм ви много благодарен, ако намерите някакво решение като за човек, който не е навътре в материала, в момента уча и самите термини... Не знам почти нищо. Благодаря ви предварително.

0
08/12/2016 23:15:40
GenadiMihaylov avatar GenadiMihaylov 11 Точки

C:\>cd IntroCSharp

C:\IntroCSharp>c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\csc.exe HelloCSharp.cs

C:\IntroCSharp>HelloCSharp.exe

0
hammer_hill avatar hammer_hill 2 Точки

Здравейте. Правя точно всичко както е по книгата, но тази грешка:

This compiler is provided as part of the Microsoft (R) .NET Framework, but only supports language versions up to C# 5, which is no longer the latest version. For compilers that support newer versions of the C# programming language, see http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=533240,

не изчезва. Изтеглих си Visual Studio 2017 Community и при изпълнението на файла ми дава тази грешка: 


Error    CS1002    ; expected    IntroToCSharp.

Нещо не мога да се оправя, ако може малко помощ би ми дошла добре, благодаря. 
 

0
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

първо това не е грешка а ти казва че има по нов компилатор не му обръщай внимание.При изпълнението на кой файл? ; expected значи че някъде ти липсва ;

0
29/09/2017 19:23:23
hammer_hill avatar hammer_hill 2 Точки

Благодаря за бързия отговор. Повече няма да се мъча с новия компилатор(доста неща теглих и се опитвах да инсталирам), а за ";" беше прав blush. Сега ще продължа напред smiley

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.