Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

perer avatar perer 0 Точки

[Solved] Internet Explorer не открива JS файл

Здравейте!

Имам въпрос, който не е свързан с курса, но пък е свързан с JavaScript.

Имам малко приложение, което показва схеми на различни етажи и написах една функция, която ги сменя при клик върху бутони.
Зареждам си jQuery-то и файла ми в <script> тагове както си му е реда. Работи на всички браузъри, с изключение на IE, където просто казва, че няма такава функция. Когато се разрових из техните "Developer tools" открих, че въобще не зарежда .js файла ми.

Някой знае ли как да реша този проблем?

Тагове:
0
Module: JS Advanced 28/11/2016 13:01:42
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Здравей,

Ами то много може да са причините.

На коя версия jquery и IE тестваш ?

1/ Пробвай да изтриеш кеша на браузъра.

2/ Виж случайно дали не тестваш в Compatibility mode, ако да - излез от него.

3/ Пробвай на по-стара или по-нова версия на IE да тестваш.

4/ В най-краен случай пробвай с по-стара версия на jquery.

0
perer avatar perer 0 Точки

jQuery-то е версия 3.1.1, а IE-то е 11. На Edge нещата си вървят.

Не съм в Compatibility mode. В него ми гърми и jQuery-то с тази грешка "Object doesn't support property or method 'addEventListener'"

Няма къде да опитам на по-стара версия на IE. И на служебния, и на личния ми компютър версията е 11

Опитах и с jQuery версии 2.2.4 и 1.12.4 и резултатът е същия.

 

Можете да тествате и вие:

http://srs.justice.bg/SRSNOInfoScreen/

0
perer avatar perer 0 Точки

Аз не използавм addEventListener никъде.

Грешката, която ми излиза е "SCRIPT5009: 'getFloor' is undefined". В дебъгера на IE ми намира само jQuery-то, но не и script.js. Опитах да сложа кода на файла директно в HTML-а, но резултатът е същия.

Или проблемът идва от това, че jQuery използва addEventListener за onclick и браузъра спира да обработва скриптовете?

0
28/11/2016 13:02:44
perer avatar perer 0 Точки

Вече всичко работи поне до IE9. За по-старите версии идва проблемът с addEventListener. Решението беше:

1. Премахнах всички placeholder-и и го направих по стандартния начин с конкатениране. Така работеше до IE10.

2. Смених всички let с var и тръгна и на IE9

 

П.П. Използвах емулатора в браузъра, за да разбера как изглежда на по-стари версии.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.