Loading...
NonaG avatar NonaG 111 Точки

Въпрос за едновременна визуализация на два прозореца

Извинявам се предварително за некоректното изразяване и за елементарните въпроси, но това са ми възможностите към днешна дата.

Първият ми проблем е, че не знам как поставяте (пействате) тук  Print Screen.

Вторият ми проблем е, че затова се налага  да ви опиша с думи това, което не ми се получава:

При работа с Visual Studio чета условията от word-овскте документи, качени в Judge. Бих искала да променя някаква настройка в word-а, която да ми позволява едновременно писане във Visual Studio и четене на условието от word-a. С текущите ми настройки word-ът се минимизира тогава, когато курсорът е върху Visual Studio и трябва всеки път да местя курсора върху него, за да продължа да чета условието на задачата. Знам, че мога да мина и без тези глезотии, но е много дразнещо, че не знам такива елементарни неща...

Моля да драснете един-два реда за помощ.

 

 

Тагове:
0
Programming Basics
AnatoliPopov avatar AnatoliPopov 11 Точки
Best Answer

Здасти, и аз съм доста нов но въпросите ти нямат общо със програмирането затова мога да помогна :D

 

За качване на скрийншотове използвай програмата lightscreen , лесна и бърза е.

Относно визуализацията на два прозореца използвай простичко минимизиране на отделните прозорци - нещо такова примерно -  http://i.imgur.com/JQ1N2jp.jpg

Пак не е много удобно но това е най доброто което измислих аз...  

0
NonaG avatar NonaG 111 Точки

Благодаря на всички! Въпреки че във всеки коментар има ценна за мен информация, с моите точки мога да дам само един best answer за отделеното Ви време, така че ще е за първия човек, който снощи ми отговори /много съм далеч от това да се обръщам към Вас с "колеги".../. И понеже въпросите ми са хиляди, само още един ще си позволя за днес: аз хубаво се записах тук, обаче май по друг начин си представях програмирането /както и  г-н Попов забеляза/. Та, искаше ми се в края на краищата да се науча да си преинсталирам компютъра, да помогна на хлапето в училище по информатика - например да знаем какво  се случва в контролния панел като променим нещо, да мога да му увелича "еф пи ес"-а на Майнкрафт /каквото и да значи това/, да мога да избирам  антивирусни програми /да схващам как работят/, с които ще съм сигурна, че няма да имам проблем с електронното си банкиране, ...Обаче това май няма да ми се случи в Софтуни?? И, ако не бяха тези главоблъсканици /задачите от лекциите и изпитите/, които някакси страшно много ме увлякоха и ми създават страхотно удоволствие, със сигурност не бих продължила напред. Но, понеже откъм време е доста разточително това занимание, бих искала да разбера какъв краен продукт на програмирането може да се създаде след завършването на даден курс. Сайтът съм го изчела в тази част, но не го разбирам... Конкретно за Programing Fundamentals и Software Technologies...

 

0
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

Здравей NonaG,

по втория въпрос - права си, че едновременно трябва да четеш и виждаш условието и да пишеш във Visual Studio.

Пробвай дали ще ти допадне това, което аз правя - Visual Studio съм си го настроил да ми заема точно 1/2 от екрана - винаги цялата лява част, а уърда ми заема другата дясна половина. Настройваш си колко % да ти приближават и 2-те програми, така че хем да са ти четими шрифтовете, хем да не са прекалено приближени щото губиш представа за цялостния код или условиe на задача съответно. Инструмента за приближаване във Visual Studio e долу ляво, а на уърд - долу дясно. 

Други колеги друго ще те посъветват, но важно е кой начин ти е най-удобен за работа, за да можеш да разгърнеш потенциала си на макс. 

Успех!

0
George221b avatar George221b 64 Точки

   Ако си на Windows 10 има много удобна функция за два прозореца, разделени точно на половина. Хващаш си прозореца, както си е на fullscreen и го буташ в най-ляво или дясно (не в ъглите, просто в най-лявата или дясна страна на екрана), то автоматично ти очертава как ще застана на половината екран, пускаш го прозореца, и то ти дава опция да си избереш какво да има на другата половина на екрана, от нещата, които са ти включени и минимизирани. Доста удобно, перфектно разделено на 2. В тех модула се оказа много нужно и удобно.

Поздрави,
Георги

0
i.petk0v avatar i.petk0v 56 Точки

Бих те посъветвал следното ....

ВИНАГИ първо прочети условието няколко пъти, за да си сигурна, че си го схванала на 101%.

След това си направи в главата или опиши на лист начина, по който смяташ да решиш задачата, изгради си методиката на решение.

Направи си план, след което ти вече си готова да пишеш във Visual Studio. 

Започни да кодиш, след като имаш план, това какво трябва да кодиш, а не го прави - четеш един ред - пишеш - четеш един ред - пишеш.

След като си започнала да кодиш, не е необходимо екрана ти да е разделен, поне на мен никгоа не ми е било необходимост, ползвай Alt и Tab за да сменяш два екрана. Използвай бързи клавиши, както в Windows, така и във Visual Studio, това те прави по - бърза.

Поздрави,

Иван

0
13/12/2016 09:08:41
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.