Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

felix_de_suza avatar felix_de_suza 100 Точки

Относно писането на HTML и CSS

Колеги искам да ви попитам каква е правилната практика при писането на HTML и CSS, та въпросът ми е дали е по правилно първо да си нашишем HTML - a и после да почваме да стилизираме или да си пишем елементите един по един и да ги стилизираме веднага след написването им?

Тагове:
1
Web Fundamentals - HTML5
VNikolov avatar VNikolov 51 Точки

Не съм виждал някъде да има формулирана конвенция кое е правилното. По принцип това си е до самия човек, как е свикнал, как му е по-удобно и прочие. Аз лично стилизирам още когато създавам елемента, примерно правя header-а стилизирам го както искам и чак след това продължавам надолу. Разбира се някой друг може да му е по-удобно да изгради структурата на цялата страница и след това да стилизира. Пак казвам това си е въпрос на избор :)

2
GoShow avatar GoShow 595 Точки

И аз мисля,че няма точно утвърдена практика, но по-скоро трябва първи да е готов HTML, защото ако решиш да правиш промени по него, може да се окаже,че стиловете не работят както искаш.Например решава да замениш неблоков с блоков елемент,тогава всички елементи "падат" на долния ред.И въпреки това ти сам ще си намериш най-добрата практика. Видео уроците, които съм гледал неизменно започват с HTML.

2
felix_de_suza avatar felix_de_suza 100 Точки

GoShow и аз така си помислих, понеже ако трябва примерно да обединиш някоя група от елементи с еднакви стилове във "class" приемрно, първо мисля че е по-добре да нашишеш HTML - a и след това да започнеш стилиацията. Също така мисля че ще е по-лесно после да напишеш селекторите върху вече готовия HTML, друг е въпроса че трябва да имаш визуална картина на сайта в главата си.

1
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Аз ще дам още един глас за писането на структурата преди писането на стиловете. Това е от особено значение ако искаш да си валидираш HTML-а. Няма смисъл да пишеш парарелно с него и стиловете и после да го пуснеш във валидатора и да се окаже, че трябва да промениш нещо, следователно трябва да преправяш и стиловете. Двойна работа.

От друга страна в курса по HTML ми се искаше да видя повече домашни, които са свързани именно със структурата на файла, отколкото с неговата стилизация. Може би ще е идейно за следващия курс да се добавят домашни, които искат не сходство с картинката, ами валидиране на написания HTML. Също така ще бъде интересно, според мен, да се вмъкнат домашни, които показват структура на документ чрез някои outline инструмент и да се иска да се постигне същия резултат.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.