Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

repuhka avatar repuhka 0 Точки

Home Work Data Science Lecture 1

Здравейте, 

От сега си признавам, че нямах сили да изгледам трите часа видео. Но явно съм много руса и ми е непонятно какво е домашното?!

Мога да предположа, че трябва да използвам данните от последни 2 слайда.... Но какво delivery се очаква от мен? Скрипта зад плотовете, скрипт зад тестовете , чисто и просто отговор на финалните въпроси?

Може да не е много умно питането, но наистина съм объркана какво трябва да upload-на накрая....

 

Всяка помощ е добре дошла :) Усмихната седмица 

Тагове:
0
Data Science
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки
Best Answer

Здрасти :)

Домашното е да се напишат задачите, които правехме в час. Това споменах и на откриващата лекция. За домашно задачите ще бъдат два типа: 1) тези, които са останали след упражненията в час и 2) някои допълнителни, ако се интересувате.

По точка 1) кодът го има и в слайдовете, и аз съм го показвал, но идеята е да се упражните и сами. Така правим с всички курсове. По точка 2) - ще направя няколко упражнения за Jupyter, за който се интересува.

P. S.: Задачите от последните слайдове са само примери как се прави анализ. Нищо от показаните неща не е познато и по-скоро е само за илюстрация на метода, по който ще работим идните седмици. При интерес от ваша страна, ще напиша как аз ги анализирам и ще кача моя резултат.

P. S. 2: Силно препоръчително е за напред да имаш сили да гледаш видеата :D. Знам, че е много информация, но... така e :D

1
14/12/2016 00:10:25
plamen.kinev avatar plamen.kinev 1 Точки

Привет,

Аз лично проявявам интерес към решението на задачите от последните 2 слайда. При възможност от страна на лектора да даде някакви решения, с удоволствие бих ги разучил.

Благодаря предварително! 

0
vaderakbarhan avatar vaderakbarhan 0 Точки

Аз бих искал да видя кода, с който могат да се генерират графиките от задачите от домашното. От два часа се боря с TypeError-и и искам да видя основните функции на Pyplot.

0
18/12/2016 22:25:45
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки

vaderakbarhan, копирай кода си и / или грешките, които получаваш, тук. Ще опитам да помогна :)

0
19/12/2016 23:03:16
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.