Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки
Best Answer

Включвам изображението, защото обяснението ще бъде малко по-ясно

 

Тази задача все още не съм я решавал, но сега прочетох, че се въвеждат координатите на горния ляв и на долния десен ъгъл. На този чертеж, горният ляв ъгъл на правоъгълникът има координати (-6, 5). С други думи, ако с (x1, y1) обозначаваме координатите на горния ляв ъгъл, то x1 = -6 и y1 = 5. Долният десен ъгъл има координати (10, -1). За изчисленията е само от значение, че горния и долния десен ъгъл притежават същата стойност по абцисната ос. Тогава, разликата между абцисната стойност на горния десен ъгъл и горния ляв ъгъл предоставя ширината на правоъгълника, докато разликата на ординатните стойности предоставя височината му. Нека сега погледнем кода

double sideA = Math.abs(x1 - y1);
double sideB = Math.abs(x2 - y2);

Ти изваждаш стойността на x1 от y1 (-6 - 5?), но това не е дължината на страната. Ditto и за височината на правоъгълника. Същото се отнася и за другата страна. Коректният израз е

double sideA = Math.abs(x1 - x2);
double sideB = Math.abs(y1 - y2);

 

2
16/12/2016 00:59:12
StoyanShopov avatar StoyanShopov 1 Точки

Да сега виждам, че като цяло е доста глупаво това, което съм въвел,май съм се опитал съм се от две страни, да направя една страна.

Отговора ти бе много добър и всичко ми стана в пъти по-ясно! 

Благодаря!

0
16/12/2016 01:19:39
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.