Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

InaPanova avatar InaPanova 28 Точки

Upload image

Привет, имам следното питане. Искам да направя сайт със asp.net mvc да се create-ват articles и да се качва снимка за това article от User-a и след това да се визуализира вече качената снимка. Но не искам да пълна базата от данни с конкретния файл на изображението, а само с пътя му. Ако някой знае хубав урок за това или е правил нещо подобно, докато е карал Software Fundamentals ще съм благодарна да сподели.

Тагове:
1
Fundamentals Module
Andrian avatar Andrian 4 Точки

Това, което ние сме правили е да пратиш заявка към друг сайт(imgur), който да качи снимката и да ти върне URL и вече ти да си го обработиш

0
InaPanova avatar InaPanova 28 Точки

Ами това е ясно, но аз нещо по-различно търся като функционалност - като това за добавяне на снимка на потребител, но в моя случай за article

0
Andrian avatar Andrian 4 Точки

Можеш ли да обясниш подробно какво искаш да постигнеш, защото не съм в този курс попринцип.

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Може да пазиш  base64 string на снимката в базата. http://www.askapache.com/online-tools/base64-image-converter/
Потърси в интернет има готови методи за base64 encoding. :)

0
davichonov365 avatar davichonov365 127 Точки

Гледах наскоро едно видео за това как да ги качваме и да показваме пътя ,.

но трябва сама да си намериш начин за View модела

 

https://www.youtube.com/watch?v=h3knHd3K5g4

2
InaPanova avatar InaPanova 28 Точки

Благодраря ти, пробвах решението и работи като пич. Само че на мен ми трябва при създаване на article да качвам снимка и направих view-тата и се избира файла и т.н. - create-ва се article-ла, но снимката никъде не се пази, а уж и задавам път в папка Images.

0
InaPanova avatar InaPanova 28 Точки

Направих го - създавам article и си се качи изображението в папка Images - сега обаче искам да се пази конкретно изображение за конкретен article и също така при изтриването на article - да намира и да трие изображението. 

0
davichonov365 avatar davichonov365 127 Точки

Ами незнам ,. потърси в youtube ,. може да има и други подобни

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.