Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kuncavia avatar Kuncavia 1 Точки

Въпрос относно WriteLine

Здравейте,

Реших между лекциите в Programing Basic, да се поопражнявам с различни неща. Реших, че едно конзолно приложение със switch ще ми е доста полезно в настоящата работа. Идеята на конзолното приложение, което искам да направя е да може да въведеш размер на фланци и бройки. Съответно в зависимост от бройктие и размера на фланците, програмата да изпише колко броя гайки, болтове и шайби са необходими. Идеята е простичка и е иделна за да упражнявам взетия материал до момента. Забих обаче, при изписването на резултата:

 

using System;

class Program
{
    static void Main(string[] args)
    {
        Console.WriteLine("Добре дошли в Flange 0.1!");
        Console.WriteLine("Въведете размер на фланеца:");
        int flange = int.Parse(Console.ReadLine());
        
        switch (flange)
        {
            case 40:
                Console.WriteLine("Въведете бройки:");
                int broiki40 = int.Parse(Console.ReadLine());
                int result = broiki40 * 4;
                Console.WriteLine(result);
                break;
            case 50:
                Console.WriteLine("..");
                break;
            case 65:
                Console.WriteLine("...");
                break;
            case 80:
                Console.WriteLine("...");
                break;
           default:
                Console.WriteLine("Невалиден размер!");
                Console.WriteLine("Моля въведете само цифри. Пример - (50)");
                break;                                           
        }
    }
}


50,65 и 80 не се завършени, още мисля резултата на 40. 
Целта ми е конзолата да изпише нещо от сорта на "Необходими са 5 броя гайки, 5 броя шайби и 5 броя ботлове".
Не мога да измисля как обаче, да изпиша result с допълнителен текст и да е на един ред. 

Надявам се да съм обяснил проблема разбираемо. 

Поздрави

Edit:

Проблема ми е при резултата в case 40

Тагове:
0
Module: C# Advanced 25/12/2016 21:56:21
lengarski avatar lengarski 42 Точки
Best Answer
Пробвай така. 
var gaiki = 
var shaibi = 
var boltove = 

Console.WriteLine("Необходими са {0} броя гайки, {0} броя шайби и {0} броя ботлове", gaiki, shaibi, boltove);
0
Kuncavia avatar Kuncavia 1 Точки

Леле, как не се сетих. Сега ще пробвам дали ще усепя да го сглобя. 
Благодаря! 

 

Edit:

Работи, благодаря много. 

0
23/12/2016 12:10:28
Kondoff avatar Kondoff 3 Точки

Здравей, със placehoder-и не се ли получава ?

0
Kuncavia avatar Kuncavia 1 Точки

Съвсем не се бях сетил за тях :) 

0
Kuncavia avatar Kuncavia 1 Точки

Най-накрая си завърших "играчката". Написах го по възможно най-дългия начин, но за толкова ми стигна въображението. Минах през 2-3 греди но с малко помощ от SoftUni и от msdn, успах да я завърша. Живо чудо, ще е ако не съм допуснал някаква техническа грешка. Споделям мазалото, което сътворих:

http://pastebin.com/EjnrEb6C

Поздрави и още еидн път, благодаря за съветите.

0
23/12/2016 16:31:49
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

Здравей, 

Първо поздравления, че си си реализирала идейката :) Случайно забелязах, че paste-ваш бая дълъг код, само бих ти препоръчала да използваш pastebin.com за тази цел, да на се удължава темата излишно :) 

0
Kuncavia avatar Kuncavia 1 Точки

Не съобразих, но пък се поправих бързо. 

Поздрави. 

0
moholovka avatar moholovka 169 Точки

Поздравления за ентусиазма. Кодът ти може доста да се скъси, потърси повтарящи се фрагменти и ги изнеси над switcha, печатането също може да се изнесе, но от долната страна.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.