Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

office_kanev avatar office_kanev 6 Точки

activate Xdebug in to PhpStorm

Kolegi mnogo vi molq koito moje da pomogne da kaje kakvo da pravq. OPitvam se da si aktiviram xdebug -a na PhpStorm 5.6, glegah nqkolko nachina za aktivaciq i ne ospqh da se spravq s nito edin.

1 -viq varian e vyv c:\xampp  -  file : php.ini  da namerq [xdebug] podirettoq i da  promenq   sys  =>  zend_extension = "C:/xampp/php/ext/php_xdebug.dll"

Samo che pri men imam 2 fila  php.ini-development & php.ini-production    i v tqh bqma nishto xa xdebug no za smetka na tova imam i file php_xdebug.dll

2 -q varian e v PhpStorm  chrezs Ctrl + Alt + s

da namerq poleto PHP

i vyv CLI interpeter da izbera i aktiviram fila xdebug , no sys instrukciite koito sledvah tuk pak odarih na kamyk

https://www.jetbrains.com/help/phpstorm/2016.3/configuring-xdebug.html#integrationWithProduct

3-iq variant koito namerih beshe da si izsteglq podhodqshtiq xdebug exe file za moqt Storm ot tuk taka i napravih

https://xdebug.org/download.php 

sledkato go svalih    php_xdebug-2.5.0-5.6-vc11-x86_64.dll

pisheshe da go instaliram  , edinstvenata programa s koqto uspqh da run-a beshe Storma estestveno no kogato se zaredi v nego mi kaza che encodinga koito beshe UTF-8 e nepodhodqsht probvah vsichki UTF-16, UTF-32 pak ne haresa rezultat i zabih.

Ako nqkoi moje da pomogne molq za pomosh ashtot sym sviknal vinagi da debug-vam 

Predvaritelno blagodarq na tezi koito dayt dobri syveti.

Тагове:
0
PHP Fundamentals
worminer avatar worminer 104 Точки

Здравей,
\XAMPP\php\php.ini
това е правилното php.ini в стандартната xampp инсталация
а тук наков обеснява как се слага x-debug
-> https://softuni.bg/trainings/resources/video/9398/video-screen-xampp-28-june-2016-svetlin-nakov-software-technologies-june-2016
съответно трябва да превъртиш на 1:00:00 в клипа..

0
29/12/2016 16:48:36
office_kanev avatar office_kanev 6 Точки

mnogo ti blagodarq za joketa  ,bezbroi blagodarnosti.

0
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

Молим всички потребители на форума да спазват следните правила:

1. Пишете само на кирилица (освен при употреба на термини или чужд език).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.