Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки
Best Answer

: Може да помислиш как да решиш задачата по-умно, тези проверки не са най-добрия начин, особено ако има още 10-тина мерни единици пак ли ще ползваш ифове? :)  . Може да разгледаш някакви структури от данни като речници или да ползваш switch. Също така кода ще е по-четим и грешките ти ще се намират по-лесно. Няма проблем в задачата, поне не и при мен.

 

http://pastebin.com/jcmRjdeE - Това е на C#, като дава 100/100. Само, че съм изнесъл switch-а в отделен метод, за да не се налага да се повтарям два пъти, като цяло кода би трябвало да е четим за теб, нищо че пишеш на java.

 

 

0
30/12/2016 01:00:18
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Колега,може да погледнеш начина по който аз я реших:

https://github.com/inktechnkikov/Java/blob/master/Java%20Basic/src/metricConverter.java

пс сега гледам че и аз нещо не съм я направил като хората.щя е напиша и ще пусна кода...

ps2 задачата е коректна.За да отпечата цифрата, където ти гърми съм направил един къстъм формат - намира се най-долу в кода.Тествано е и работи - 100/100.Успех :)

0
30/12/2016 02:54:21
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки
  DecimalFormat df = new DecimalFormat("########.#######");
        System.out.printf(df.format(inputMetric));

#JustAJavaThings :D

 

#CSharpMasterRace

 

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Работата е там,че тепърва се запознавам с форматирванията в Джава,има особености не е като при C# :)

0
MihaelaD avatar MihaelaD 1 Точки

Здравейте, 

Знам че темата е старичка, но имам абсолютно същата грешка и продължавам да не разбирам защо отпечатва грешна стойност при въведен вход double за количеството от определена мерна единица. http://pastebin.com/gBj8vTbP 

0
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

На ред 45 замени принтирането :

System.out.printf("%f %s", size, destMetric);

 

По този начин казваш на Java, че ще принтираш float число(тоест да ти го закръгли). Иначе по подразбиране когато числото е прекалено голямо или прекалено малко го прави в scientific notation.

0
23/03/2017 12:12:32
MihaelaD avatar MihaelaD 1 Точки

Много благодаря! :)

0
veneci9 avatar veneci9 4 Точки

И аз я имах тази грешка, но не помня какво промених. До колкото си спомням мисля, че направих закръгление на изходните стойности.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.