Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stanislav.ib avatar stanislav.ib 4 Точки

Решение домашно Simple Calculations C#

Здравейте,

Някой да е решил домашното от Simple Calculations oт 17.12.2016 :) ?
Аз си се мъчих сам, но бих искал да сравня решенията на някои от задачите и да видя как стават последните по-сложни и от стари изпити

Благодаря предварително :)

 

Тагове:
0
Programming Basics 04/01/2017 14:47:30
stanislav.ib avatar stanislav.ib 4 Точки

Благодаря много за помощта :)

Че стигнах до  по- трудните задачи и се постресирах малко - на вотра лекция съм ,а нещата бързо ескалират от 1 + 1 = 2 нататък :)

0
StefkaVasileva avatar StefkaVasileva 250 Точки

Спокойно, продължавай да решаваш задачи и ще ги разбереш. Опитвай се да се справяш сам с проблемите, който срещаш в тях. Търси в google, прбвай различни неща. В началото задачите със звездичка ги решавах с дни, като не поглеждах чужд код и се мъчех сама да си намеря логиката за решаването им. Сега вече са ми супер лесни.

Разбира се когато имаш проблем с който не можеш да се справиш пиши тук. 

0
stanislav.ib avatar stanislav.ib 4 Точки

Така и смятам да направя . Но ми се струва удачно,особено за бейсик курса - лекторите да дават и правилните решения на основните задачи - аз съм прекарал нещо през джъджа сам - ама дали е най-удачното решение, дали е правилно структуриран кода и т.н. Или поне за 20на минути да показват кода в следващата лекция  - онлайн формата няма упражнения и е малко трудно.

Например лекторът във видеото от предишната инстанцив - Иван Иванов обясни нещо ,което пракически е решение на задача 13 с 1000та дни - using System.Globalization;''  как се добавя, за да ползвам ''CultureInfo provider''
Докато лекторът от текущия курс  - Слав Петров изобщо не стигна до там разтегляйки разни други неща.
Няма как с гугъл с го направя или поне ще е адска загуба на време.

И без друго сме объркани в началото - а като добавим слушане на лекций на същата тема но от разни предишни издания и рповене в Гугъл - става голяма мешавица. Лично на мен в началото ми е неопбходима структура - да ми се покаже един рационален и верен начин - аз после като си решавам задачи   -да си ровя в гугъл колкото си искам. В телущата инстанция на курса да е сигурно,че има всчико ,което трабва да знам за момента ...

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.