Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
stanislav.ib avatar stanislav.ib 4 Точки

Решение домашно Simple Calculations C#

Здравейте,

Някой да е решил домашното от Simple Calculations oт 17.12.2016 :) ?
Аз си се мъчих сам, но бих искал да сравня решенията на някои от задачите и да видя как стават последните по-сложни и от стари изпити

Благодаря предварително :)

Тагове:
0
Основи на програмирането 04/01/2017 14:47:30

Благодаря много за помощта :)

Че стигнах до  по- трудните задачи и се постресирах малко - на вотра лекция съм ,а нещата бързо ескалират от 1 + 1 = 2 нататък :)

0
StefkaVasileva avatar StefkaVasileva 259 Точки

Спокойно, продължавай да решаваш задачи и ще ги разбереш. Опитвай се да се справяш сам с проблемите, който срещаш в тях. Търси в google, прбвай различни неща. В началото задачите със звездичка ги решавах с дни, като не поглеждах чужд код и се мъчех сама да си намеря логиката за решаването им. Сега вече са ми супер лесни.

Разбира се когато имаш проблем с който не можеш да се справиш пиши тук. 

0

Така и смятам да направя . Но ми се струва удачно,особено за бейсик курса - лекторите да дават и правилните решения на основните задачи - аз съм прекарал нещо през джъджа сам - ама дали е най-удачното решение, дали е правилно структуриран кода и т.н. Или поне за 20на минути да показват кода в следващата лекция  - онлайн формата няма упражнения и е малко трудно.

Например лекторът във видеото от предишната инстанцив - Иван Иванов обясни нещо ,което пракически е решение на задача 13 с 1000та дни - using System.Globalization;''  как се добавя, за да ползвам ''CultureInfo provider''
Докато лекторът от текущия курс  - Слав Петров изобщо не стигна до там разтегляйки разни други неща.
Няма как с гугъл с го направя или поне ще е адска загуба на време.

И без друго сме объркани в началото - а като добавим слушане на лекций на същата тема но от разни предишни издания и рповене в Гугъл - става голяма мешавица. Лично на мен в началото ми е неопбходима структура - да ми се покаже един рационален и верен начин - аз после като си решавам задачи   -да си ровя в гугъл колкото си искам. В телущата инстанция на курса да е сигурно,че има всчико ,което трабва да знам за момента ...

1