Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jujimen avatar jujimen 0 Точки

Предимство или Не ?

Здравейте ! Инетерсно ми е дали ако примерно от тези 3000 + човека , 1000 са програмисти с 5+ години опит и има само 400 свободни места за прием как 1 човек (както съм аз ) без опит би успял да се вмести м/у тези 400 места ? Все пак задачите , който са трудни за нас (начинаещите ) за тях е детска игра :) Мерси ! Поздрави :)
Тагове:
11
Общи приказки
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Не вярвам да има програмист с 5 години опит, който да се запише, но ако има такива - то ще са единични бройки :)

А иначе как ще успееш да се вмъкнеш - с много писане и упражнения :)

И искам да ти кажа, че дори и за един такъв човек не е чак детска игра, защото тези задачи, които ще са сега на изпита много рядко се ползват в реалната практика и някой, който 5 години е писал плъгини примерно, със сигурност няма да ги помни и ще трябва и той да порешава малко :)

3
jujimen avatar jujimen 0 Точки
Мерси за инфото ! Просто ми е интересно и затова написах темата , може на доста хора да им се вижда без мислена , но всеки има право да пита във форума :)
0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Съгласен съм с колегата Самуил.

И добавям, че например петата последна задача на изпита ни, би била трудна дори за програмист с опит, дори след като си припомни нещата :)

1
Yulia avatar Yulia 1346 Точки
Съмнявам се опитните програмисти да кандидатстват да учат присъствено. Те вече си имат работа и им трябва само диплома, а не да посещават лекции, затова най-вероятно ще си учат само онлайн и тогава няма какво да се притесняваш толкова :) И все пак ще е трудно, да.
1
luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки
Наистина си трябва много учене и правене на домашни, за да влезем в университета, а за програмистите наистина мисля, че ще са единици случаи :)
1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки
Според мен тези 400 човека ще са само някви новобранци! Тези които са се занимавали преди ще се запишат онлайн! Защо ако знаеш материала да даваш повече пари и да гледаш нещо което си учил, да не говорим че ще ти взимат точки ако не ходиш редовно!
2
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

До някъде съм съгласен с теб, но че мисля това да се запозанем с много хора , които биха ни били бъдещи колеги или пък co-founders  в бъдещо начинание е едно от основните предимства на присъственото обучение. Да станеш добър програмист е добре , но да имаш изградени контакти с 10-20 добри програмисти, ще ти даде доста по голям шанс за бъдещо развитие, от колкото ако по цял ден си цъкаш код във вас.

0
LenaB avatar LenaB 112 Точки

А свободните места действително ли са 400? Откъде е тази информация? Останах с впечатление, че Наков очаква горе-долу толкова хора да издържат изпита, на база успеваемостта предни години, а не че има лимит на приетите.

Но може би не съм разбрала и действително има някаква бройка. Може ли някой да потвърди?

И не се ли очаква всички, които се справят на изпита да бъдат приети? Или е толкова труден изпитът, че почти никой не се справя изцяло и затова избират първите 400? Ако е така действително шансовете за начинаещи са доста малки.

 

1
Roberto avatar Roberto 56 Точки

Във втората лекция,Наков каза,че ще се приемат 400 бройки,като това е лимита на залата,в краен случей,ако има доста добри представили се,ще увеличи бройката на 600.

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Няма как да няма фиксирана бройка, защото няма критерии за взет/невзет изпит. Там изкарваш някакви точки (макс 500), но преди изпита никой не може да ти каже колко точно ще ти трябват, за да минеш, защото това се определя спрямо резултатите на всички явили се.

И е логично да е така, защото иначе може да се получи, че ще влязат 1000, или пък няма да влязат и 200.

Това което Наков каза, е че ако някой е с много слаб резултат (няма ясен критерии какво значи това) няма да бъде приет само защото има бройки, както и, че ако има достатъчно хора с високи резултати, може да се приемат и над 400.

 

По мое лично мнение приетите ще са 400 или по-малко (зависи колко падне критерия за влизане), защото няма да има много добри кандидати (специално за присъствено обучение).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.