Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Задача BookGenerator от JS advanced DOM и jquery exercises

Привет. Искам да се консултирам за задачата bookGenerator. Като я написах ми дава 50 от 100 точки явно защото изисква да се направят повече от един <div> за различни книги. Задачата е зададена с 4 аргумента ""#wrapper", 'Alice in Wonderland', 'Lewis Carroll', 1111", което е една книга. Ако прибавя още 3 аргумента "megamega, wtf и 1234" за втора книга дава следния грешен резултат като я пусна в браузъра: 

Alice in Wonderlandmegamega

Lewis Carrollwtf

11111234

SelectDeselect

megamega

wtf

1234

SelectDeselect

Грешката е както виждате, че в първата книга са написани данните и от втората книга. Ето ми го кода http://pastebin.com/RpZu0p6W. Как мога да поправя грешката?

Тагове:
0
Module: JS Advanced
MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Наскоро разбрах, че няма нужда от повече от 4 параметъра във фунцията createBook. Задачата дава напълно правилен резултат, но пак ми дава 50 точки в джъджа. Дори пробвах с параметри title, author, isbn с които se заместват параметрите във функцията в HTML-a, но пак дава 50 точки. Какъв е проблема

0
hammer4 avatar hammer4 115 Точки

Ако се добави повече от една книга винаги ще има id=1, защото  функцията ще се вика всеки път. За да работи коректно, трябва да се направи като IIFE, което да връща функцията и да държи брояча в себе си. Примерно решение: https://github.com/hammer4/SoftUni/tree/master/JS%20Advanced/03.%20jQuery%2C%20DOM%20and%20Events%20Exercises/04.%20Book%20Generator

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.