Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zontak avatar zontak 457 Точки

CSS PRESENTATION Problem: The Jaunty Text Field

Колеги.. имам проблем с гадния градиент на бордера в първата задача от 2-рото домашно по CSS.. Вече се чудя как да не сложа 4 дива с различни бордер колори и да стане .. Убих 3 часа в търсене на такова нещо и не и не .. Работя под Мозила!

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5
vladislav_hadzhiyski avatar vladislav_hadzhiyski 66 Точки

Мисля че това е добър лек за проблема :) Link

0
zontak avatar zontak 457 Точки

Братле първо това пробвах.. и не стана , това работи само за Backgrounds ;х

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Ако говориш за бордъра на вътрешният див - то това са си пет див-а с различен бордър (требва да изчислиш обаче радиуса добре). Иначе имаше вариант който работи само под Мозила за многоцветни рамки, но не съм сигурен как се прави.

1
zontak avatar zontak 457 Точки
.. Кико кико.. Кико! За убиване сте ;д Намерих начина които работи под мозилата снощи( то го има и в примерите от лекцията.. Онази задачка с 3-те големи рамки ) но при това нещо проблема е,че като опишеш 3-4-5-6 или 20 цвята.. то на последния сложен цвят слага супер големи проценти и останалите цветове ако не зоомнеш... не ги виждаш много-много,а кофтито е ,че процентите не можеш да пишеш след всеки цвят колко да бъдат ( като в бекграунд-а ) ;д Имаш +4е от мен за реакцията.. ;д За това ,че ми спаси още един ден в търсене на подобна простотия ;д
0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Колега и аз доста се узорих на момента с бордерите, и от това което открих из нета се спрях на най-хамалското решение:просто 4 дива един в друг и им натъманяваш бордерите-не е толко трудно, колкото звучи. Иначе има и два други варианта, но там трябва да се играе с position-и и отстояния top,botom и т.н . Единия е с outline: на бордера и после outline-offset но това работи само на мозила, а другия пак зачукан вараиант е със селектори ::before i ::after на бордера да бутнеш още по един бордер отпред и отзад, това го ползвах за прозрачните мехурчета,чийто бордер има отстояние и няма как иначе да се направи според мен. Ето тоя пич тука е пуснал кратко разяснение ЦЪК.

П.С. За прословутите бордер радиуси, когато div-a не е кръг а овал голямото натъманяване е просто да му дадеш радиуса в пиксели, като ако div-a ти е широк примерно 100px, съответно бордерите отгоре и отдолу трябва да са на полина по 50px... и се получава доста приличен овал :)
1
zontak avatar zontak 457 Точки
Благодаря колега.. Аз попринцип съм човек ,които си пада по лесните начини и първо това ми излезе в главата.. ;д Обаче после,един от съквартирантите ме нави ,че трябва да съм стриктен и може би щом има градиент за бекграунд значи ще има и за бордера и трябва да търся... и така вчера от 10 до 2;30 нощес вместо да направя 3 задачи от домашната аз си търсех несъществуващо нещо.. ;д Бесен съм ;( :Д
0
Archy avatar Archy 8 Точки

box-shadow:
0 0 0 2px #008000,
0 0 0 3px #4343ff,
0 0 0 5px #ffff00,
0 0 0 7px #4343ff;

4 цвята

4
zontak avatar zontak 457 Точки

Евала ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.