Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

HristoGrigorov avatar HristoGrigorov 8 Точки

Problem - 1.Phonebook - 60/100т.

Здравейте, 

Решението ми на пътвата задача от Exercises: Dictionaries, Lambda and LINQ - Phonebook ми дава 60/100т. 

Може ли някой да ми каже при какви тестове гърми, че вече цял час тествам и тотално съм забил.

Ето го и кода: http://pastebin.com/xbAbAAXM

П.С. Решението може да не е най-доброто не е първото за което се сетих.

Тагове:
0
Fundamentals Module
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки
Best Answer

Здравей. Не си разбрал на 100% условието и това ти е причинило главоболията. Например: като стартираш програмата за първи път и напишеш S Georgi трябва да се покаже "Contact Georgi does not exist.", но това не е така, а програмата ги трупа в листа който си задал(searchList). Тоест резултатът не трябва да се принтира след като напишеш END, а след всяка команда. Та започни оттам.

Надявам се това да ти помогне. Няма да давам готов код, защото не това е идеята в случая. Има я решавана много пъти, а и в моя Гитхъб я има.

 

РЕДАКЦИЯ: След лека промяна на тялото на else if (input[0] == "S") и изтриването на листа searchList(и изтриването на неговия foreach съответно) твоето решение ми даде 100%. Казваш и ти го давам тук.

0
16/01/2017 19:29:16
HristoGrigorov avatar HristoGrigorov 8 Точки

Благодаря за отговора. Така е, не съм схванл правилно условието. Аз и за това създадох този phonebookPrint в който да пазя всички сърчове, вместо да ги принтирам веднага, което е по-лесния вариант. Вече го корегирах и съм на 100т. 

Все пак ако ти се занимава може да шернеш и твоята промяна за справка. 

0
HristoGrigorov avatar HristoGrigorov 8 Точки

Тествах и дебъгвах доста пъти, но не откривам грешен вход за да видя къде се чупи. Тестовете минават и до там. 

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Опитай да я решиш по друг начин. Не е нужно да пазиш всичката информация някъде... Виж аз ползвам само едно дикшънъри, а ти + два листа. Трябва да се учиш да решаваш задачите отпимално. Твоето е твърде излишно сложно.

0
IvanBorisovG avatar IvanBorisovG 6 Точки

https://pastebin.com/YyXNKL0g

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.