Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
HristoGrigorov avatar HristoGrigorov 8 Точки

Problem - 1.Phonebook - 60/100т.

Здравейте, 

Решението ми на пътвата задача от Exercises: Dictionaries, Lambda and LINQ - Phonebook ми дава 60/100т. 

Може ли някой да ми каже при какви тестове гърми, че вече цял час тествам и тотално съм забил.

Ето го и кода: http://pastebin.com/xbAbAAXM

П.С. Решението може да не е най-доброто не е първото за което се сетих.

Тагове:
0
Fundamentals Module
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки
Best Answer

Здравей. Не си разбрал на 100% условието и това ти е причинило главоболията. Например: като стартираш програмата за първи път и напишеш S Georgi трябва да се покаже "Contact Georgi does not exist.", но това не е така, а програмата ги трупа в листа който си задал(searchList). Тоест резултатът не трябва да се принтира след като напишеш END, а след всяка команда. Та започни оттам.

Надявам се това да ти помогне. Няма да давам готов код, защото не това е идеята в случая. Има я решавана много пъти, а и в моя Гитхъб я има.

РЕДАКЦИЯ: След лека промяна на тялото на else if (input[0] == "S") и изтриването на листа searchList(и изтриването на неговия foreach съответно) твоето решение ми даде 100%. Казваш и ти го давам тук.

0
16/01/2017 19:29:16

Благодаря за отговора. Така е, не съм схванл правилно условието. Аз и за това създадох този phonebookPrint в който да пазя всички сърчове, вместо да ги принтирам веднага, което е по-лесния вариант. Вече го корегирах и съм на 100т. 

Все пак ако ти се занимава може да шернеш и твоята промяна за справка. 

0

Тествах и дебъгвах доста пъти, но не откривам грешен вход за да видя къде се чупи. Тестовете минават и до там. 

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Опитай да я решиш по друг начин. Не е нужно да пазиш всичката информация някъде... Виж аз ползвам само едно дикшънъри, а ти + два листа. Трябва да се учиш да решаваш задачите отпимално. Твоето е твърде излишно сложно.

0
IvanBorisovG avatar IvanBorisovG 6 Точки

https://pastebin.com/YyXNKL0g

0