Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StelaAtanasova avatar StelaAtanasova 1 Точки

Проблем със SDK

Здравейте!

Започнах да правя първото упражнение от Programming Basic с Java. След като изтеглих IntelliJ IDEA и започнах да правя проекта Hello Java, не успях да го стартирам, тъй като нямам SDK. Изтеглих нещо, но явно не е това, което ми трябва. Можете ли да помогнете?

Благодаря предварително!

1
Programming Basics
Shirdor avatar Shirdor 131 Точки

https://softuni.bg/trainings/1329/java-fundamentals-march-2016 този курс по джава карах аз. И във въведението или следващото обясниха за sdk виж и docs файловете може и там да има инфо

 

0
18/01/2017 10:15:43
StelaAtanasova avatar StelaAtanasova 1 Точки

Благодаря много! Сега ще проверя.

0
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Здравей,

Това което ти трябва да свалиш е Java JDK (Java Development Kit) от ТУК

След като го инсталираш (Next -> Next etc.) Идва момента в който трябва да сетнеш SDK - то в IntelliJ. 

В диалоговия прозорец който ти се отваря трябва да посочиш пътя до папката на JDK(тя дефолтно се намира в "C:\Program Files\Java\jdk<version>"). Посочваш папката и даваш ОК. 

Трябва да изглежда нещо подобно: КЛИК

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.