Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

Къде си дал линк със кода си?
Колега другия път ползваи  http://pastebin.com/ когато показваш кода си.


Решение

1
18/01/2017 23:15:39
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Колега, благодаря за решението, но въпросът ми беше за коментар върху моят код и евентуални насоки къде бъркам.

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Добре де, може да ти видим кода и през pastebin. Поставяй си и по-смислени тагове, а не просто tag :)

0
19/01/2017 14:33:56
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Като начало, има една затваряща къдрава скоба вповече. Къде е проблемът, не минава компилирането, или за логиката става дума?

0
19/01/2017 14:43:05
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Благодаря за съвета! Поздрави!

1
MihaelaKostova avatar MihaelaKostova 4 Точки

Това е най-лесно разбираемия код от всички, които видях... Наистина помогна.

1
KonstantinLupov avatar KonstantinLupov 34 Точки

Здравей! Бих те посъветвал за в бъдеще да даваш по-подробна информация за задачата и конкретно проблема ти свързан с нея. От личен опит - по-бързо ще получиш отговор, който ще бъде по-добре ориентиращ.

1
warglaivee avatar warglaivee 59 Точки

Здравей, първото нещо което забелязвам е 

double meter = 1.0 трябва да е със стойност = 1000 .

Judge не работи и немога да го тествам в момента, кажи дали съм помогнал, успех.

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Благодаря за съвета! Поздрави!

0
Ivan89pln avatar Ivan89pln 14 Точки

Здравей,виж и моето решение ако желаеш,грешката ти мисля идва от там,че трябва да разделиш или умножиш само твоята променлива value на мерната единица.Също така накрая само печаташ резултата за value,2та стринга които четеш в началото ти служат само за проверки.

http://pastebin.com/SZV7yyLa

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Много благодаря за идеите! Поздрави!

0
tobieski avatar tobieski 6 Точки

Привет, 

Предполагам това е условието на задачата, за която питаш : "Да се напише програма, която преобразува разстояние между следните 8 мерни единици: m, mm, cm, mi, in, km, ft, yd. Използвайте съответствията от таблицата по-долу .... "

Основният проблем, който виждам е, че цялата ти логика се намира в :

if (firstMetric == "m"), тоест логиката на твоята програма, ще се изпълни, само ако входната единица firstMetric е равна на "m". А какво става, ако входа е една от другите 7 ?

И като цяло, за да заработи така задачата, трябва входа първо да го превърнеш в метри и тогава да продължиш по начина, по който си действал до момента. 

Като съвет:

1. За да е по - четим кода, използвай switch конструкция ( поне според мен е по - четливо). 

2. Качвай и условието на задачата (или поне референция към него) , защото сега не съм сигурен, дали въобще коментара ми е от полза за теб.

Поздрави !

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Здравей, става въпрос точно за тази задача. Коментарът ти ми беше много полезен, за което благодаря! Поздрави и от мен!

0
evittlyemov avatar evittlyemov 4 Точки

Здрасти,

Тази задача има доста проверки в Judge-а, не са само метър към друга мерна единица. Има проверки и между мерни единици различни от метър, т.е. ще се наложи да се опишат всички комбинации. Доколкото разбирам идеята е да се упражни if-else-if-else, така че аз така съм я написал, но 100% има по-добър начин с други команди :).

Друго нещо, на което искам да обърна внимание е изхода, има тест миля към милиметър и отговора е със 7 знака след десетичната запея, не знам как е в c#, но в Java има възможност да му зададеш до колко цифри след нея да изписва, проблема тук е, че ако отговора е зададен с по-малко ще даде число с "E"-та (1.0460736003995499E7) и Judge-а ще ти даде грешен отговор :(.

Успех!

0
evittlyemov avatar evittlyemov 4 Точки

Извинявам се, лека поправка за цифрите след десетичната запея. Не по-малко, а повече, т.е. трябва да го ограничиш до 7 знака, примерно.

0
Simeon22 avatar Simeon22 12 Точки

Благодаря за идеите!

0
Terziyski avatar Terziyski 54 Точки

Здравей, като допълнение може да разгледаш в интернет и за метода Dictionary. С него нещата стават много по-лесно. Но тук идеята е да се използва може би или " If" или " switch-case".

Успех!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.