Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

evgeniya.delcheva avatar evgeniya.delcheva 1 Точки

Домашно 14,01,2017 задача:Number 0...100 to Text

Здравейте!

Бих искала някой да ми даде някакво обяснение на следния проблем.

И така: при тестването в джъдж ми се присъждат 96 точки, а не 100.

Изписва ми, че очакваният изход не е като моя, а визуално не виждам разлики :)

Не, че съм алчна за точки, но любопитно ми е какъв всъщност е проблема.

Сорса е тук: http://pastebin.com/ypwWGepG

 

Тагове:
1
Programming Basics
StefkaVasileva avatar StefkaVasileva 250 Точки

Здравей, когато входа е 0, просто трябва да принтираш zero. При теб след това се принтира и празен ред, който е излишен. Добавих return и с твоя код получих 100/100.

           if (number == 0)
            {
                Console.WriteLine("zero");
                return;
             } 

0
evgeniya.delcheva avatar evgeniya.delcheva 1 Точки

Благодаря за съдействието! Поправих кода.

0
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Извеждаш fourty вместо forty, правописна грешка е.

0
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

По въпроса за forty или fourty ще си позволя да цитирам - "40 (forty) is the natural number following 39 and preceding 41. Despite being related to the word "four" (4), the modern spelling of 40 is "forty". The archaic form "fourty" is now considered a misspelling. The modern spelling possibly reflects a pronunciation change due to the horse–hoarse merger.", но си прав, че в задачата се изисква да изписва "fourty".

0
evgeniya.delcheva avatar evgeniya.delcheva 1 Точки

:) Благодаря за критиката.Честно казано, не обръщам особено внимание на правописа в съобщенията към потребителя.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.