Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alienghost avatar alienghost 22 Точки

http://pastebin.com/VXtRm5f5

0
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

В дадения код с вложени цикли ще трябва да добавиш проверки дали row == 0 || row ==  n - 1 в първия цикъл и col == 0 || col == n - 1 във втория, но ще трябва да добавяш още цикли ако искаш да използваш Console.Write. Вместо това можеш да използваш new string(char, int) и става само с един цикъл. Решение   

0
19/01/2017 20:37:08
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

http://pastebin.com/D4yWG7Dy

С if конструкцията проверяваш дали i-то (оборота) ти е първо или последно и ако да се принтира '*' n пъти

ако оборота не ти е първи или последен караш цикъла да ти принтира на всеки пореден ред 2 звездички и между тях  с placeHolder space-ове n-2 броя.

0
20/01/2017 19:07:40
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

http://pastebin.com/CSwvCCWi

Ето ти същия код, но цикълът ти почва от 0 вместо от 1 и се върти до n-1 и съответно if проверката ти за първи и последен оборот е (i == 0 || i == n-1) --- това те съветваше колегата  krasi1105. С тая малка разлика кодовете са едни и същи и работят 100/100

0
20/01/2017 19:08:02
Lcyuna avatar Lcyuna 0 Точки

Колеги, мерси за помощта, но не ме разбрахте.

Аз не търся готово решение, а логика с  която да работи с моето, няма значение дали ще е по-сложно написана.

0
emilia98 avatar emilia98 92 Точки

1) Първо гледаш първия и последния ред. Това е лесно -> печаташ ги.
2) По-трудната част са средните редове:
    2.1) Техният брой е n-2.
    2.2) При тях трябва да напечаташ първата и последната звездичка на ред, като между тях има n - 2 интервала.
   http://pastebin.com/Hw8gQvqK

 

0
20/01/2017 19:08:40
emilia98 avatar emilia98 92 Точки

Публикувах кода си, за да обясня "в движение" кое какво означава.

П.С: Извинявам се за лошо форматирания код.

0
Lcyuna avatar Lcyuna 0 Точки

Като цяло си най-близко до това което търся.

Мисълтта ми беше следната:

Искам да напиша програма, която да прави квадрат. 5 на 5, 6 на 6, етц.

След това да имам два кейса, Един когато принтира звездичка и един когато принтира празно поле.

Точно за това си ги изкарах като char и първото което ми хрумна беше да нестна два фор цикъла, но оттам нататък, забих.

 

Основната идея е, че по късно искам да променям този квадрат, да го запълвам или да слагам други символи. Примерно в ъглите вместо звездички да има $, и за това ми трябва някаква логика която да е flexible, не просто решение на задачата.

0
20/01/2017 00:57:41
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Има подобна тема във форума вече, проверявайте.

0
Lcyuna avatar Lcyuna 0 Точки

Ще сумирам накратко и се надявам някой да помогне.

Искам да реша 6-та задача с нестнати цикли.

Искам стъпка по- стъпка да копирам методът на Евлоги.

Проблемът ми е, че когато стигна в If statement-ът не знам каква логика да напиша. Не разбирам как да определя стойностите на редът и колоната, за да мога да "рисувам" това което искам. 

Моля всеки които иска да помогне все пак да отвори и да погледа малко видеото. Човекът обяснява в пъти по-добре от мен.

Благодаря за отделеното време!

Приятна вечер.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.