Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

 Колега предполагам че изпита ще е тест със 20-30 въпроса + практика 1-2 задачи, но според мен изпитът ще е малко мазало защото последната лекция беше за питон и писане на скриптове, а това в една лекция не може да се обясни, да не говорим че по-начало питона го нямаше във лекцийте и чак накраят смениха последната лекция от

Сигурност и Troubleshooting

  • Основни методи за мрежова защита - iptables, tcpwrappers
  • Basic troubleshooting

на

Основи на Shell Script

  • Какво е Shell Script
  • Bash shell script
  • Сценарии
  • Shebang #!

 не можах да разбера кое наложи безпричинната смяна на лекцийте, но да си кажа честно смяната ме разочарова малко.

0
Martin_86 avatar Martin_86 1 Точки

20 тест въпроса за 30 мин. и 9 практически задачи за 2 часа. Резултата от теста илиза веднага и трябва да имаш минимум 10 верни отговора за да се явиш на практическите задачи. За тях ти дават ip, юзър и парола за SSH и практическите задачи се решават там. В тази връзка е хубаво да имате инсталирано Putty ако сте с Windows. Ползването на internet и лекциите е разрешено през цялото време.

п.п.На мен времето ми беше малко. На практическите задачи стигнах до четвъртата, а оставаха 10 мин. до края и... тая неделя пак.

0
20/01/2017 18:15:48
dottysbb avatar dottysbb 0 Точки

Практическите задачи само bash shell  ли бяха, както коментирахме последната лекция или има и други?

0
20/01/2017 19:40:49
Trendafilov avatar Trendafilov 0 Точки

Здравей, 
В момента се опитвам да сложа вируална машина на лаптопа си (упражненията ги правих на настолен компютър с Linux), но не спира да гърми след като буутна ISO-то и дам инстал. Имаш ли някаква представа защо се случва това ? Пробвах с няколко различни ISO файла и Debian веесии

0
Miroslav01 avatar Miroslav01 15 Точки

Трудно ще ти помогне някой като не вижда стъпките, които правиш. 

Ето един линк от YouTube с подробни стъпки. Няма как да не успееш ако ги следваш точно. https://www.youtube.com/watch?v=3iE7hkKBGnE

Ето и един сайт със стъпки и снимки. На мен са ми помагали преди време. Вдигнал съм си няколко машини. Всички по подобен начин. 

http://www.wikihow.com/Install-Ubuntu-on-VirtualBox

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.