Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

evittlyemov avatar evittlyemov 4 Точки

Проблем с IntelliJ, или не?

Здравейте,

имам проблем с една програма (задачата е : Логически проверки - Основи на програмирането с Java - декември 2016, 13. Лица на фигури). Написах я в IntelliJ и тъй като бях "сигурен", че работи направо я пуснах в Judge и си ми даде 100/100. Обаче!, когато реших да я подкарам в IntelliJ-а, ми излиза грешка : Exception in thread "main" java.lang.NumberFormatException: For input string: "square"

Кодът е тук - http://pastebin.com/W7RbkvYW

Опитах и с оператор ==, което не се ползва за String, но уви - същата история.

Благодаря на отзовалите се!

0
Programming Basics
morski77 avatar morski77 137 Точки

Виж дали ползваш точка(.) или запетая (,) като вкарваш числата(копираш входа).

0
20/01/2017 21:00:36
evittlyemov avatar evittlyemov 4 Точки

Гърми ми още на първата променлива, която въвеждам и е с дума.

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Да не би да копираш някъде, някакъв спейс и за това?

0
evittlyemov avatar evittlyemov 4 Точки

Не, няма. Всичко е писано.

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Постави кода в нов проект и/или дебъгни и ще разбереш къде ти хвърля ексепшън.

0
evittlyemov avatar evittlyemov 4 Точки

Благодаря, оправих се. Нещо се беше бъгнал IntelliJ, след рестарти и в нов проект. Успях да го подкарам както трябва.

0
ibosev avatar ibosev 54 Точки

Ако в IntelliJ си направил папки с различните задачи от домашното, всяка от която си има мейн метод, нищо чудно да стартираш мейн-а на друга задача. Даже съм почти сигурен, че това е причината. Опитай докато си на екрана със съответната задача, тогава да натиснеш десен бутон и "Run ...main()" от там. 

0
evittlyemov avatar evittlyemov 4 Точки

Най-вероятно нещо подобно съм го свършил. Учим се с всяка грешка :). 

Благодаря и на теб!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.