Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NonaG avatar NonaG 111 Точки

Превръщане на масив от тип string в масив от тип char

Тъй като при char- масив не  позволява да използвам Concat, с итерации не можах да го измисля, а и със сигурност има някой много по-удачен вариант, за който, обаче, не мога да се сетя... И затова пак да попитам:

string[] names=Console.ReadLine().Split().ToArray(); 

И след това?  char[] letters=new char[?] - това е първият проблем, има ли вариант за задаване на дължината,ако елементите от string-а са с произволна дължина? Ако при такива входни данни това е невъзможно, моля за вариант за създаване на List<char>letters, в който да са всички букви от имената в реда,в който са в string-а.

Имам усещането, че дотук е показвано като тип конвертиране в задачи, извинявам се, ако е мой пропуск.

 

Тагове:
0
Programming Fundamentals
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки
Best Answer

char[] letters = word.ToCharArray(); стринг -> масив от чарове

List<char> lettersList = word.ToList(); стринг -> лист от чарове

List<char[]> lettersArrays = words.Select(a => a.ToCharArray()).ToList(); масив от стрингове -> лист с масиви от чарове, за да достъпваш елементите от някой масив ще трябва да използваш два индекса(lettersArrays[0][1])

П.С.

ToArray() след Split() е ненужно, Split() връща масив от стрингове.

1
NonaG avatar NonaG 111 Точки

Хиляди благодарности!!! Моля те, дай някакъв сайт за четене по темата и спирам да досаждам. Конвертиране на масиви и листи от тип string, int, char към променливи и обратно.

Аз, преди да задам първия си въпрос, изгубих над 3 седмици само с лекцията за масивите. Просто беше шах и мат, изобщо не очаквах, дотогава презентациите на СофтУни ми бяха напълно достатъчни и скоростта на усвояване на материала беше съвсем нормална. Проблемът е, че качеството ми на анализ  на информацията, която намирам и чета в нета, е  ниско - губя много време в проба - грешка, не мога да отсея кое ми трябва и мога да ползвам, как да го ползвам, страшно съм неефективна. А сега, само за няколко дена, успях да си изградя алгоритми на базата на моята логика, благодарение на твоите отговори. Но не мога  да изчерпам възможностите - трябва ми някакво обобщение, върху което да стъпя - резюме на варианти за конвертиране, или нещо подобно. Има ли такъв сайт? Или книга? Т.е., те са хиляди, но - горе-долу за нивото на Tech - модула? smiley

0
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

С търсене в гугъл става най- бързо и лесно, Тук Наков обяснява тънкостите около 57 минута. В dotnetperls.com обясненията са много по- лесни за разбиране от MSDN и в StackOverflow можеш да намериш отговори на милиони въпроси. В книгата на Наков също има много информация с обяснения.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.