Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
EpicLoto avatar EpicLoto 0 Точки

Въпрос свързан със задачите от изпита "Programming Basics".

Здравейте имам въпрос свързан с условията на задачите от изпита. Когато отворя някоя задача при примерния вход и изход има обяснения. По време на изпита ще ги има ли тези обяснения , защото те доста ми помагат да се ориентирам? 

0
Въпроси за SoftUni
EpicLoto:
Получих нужния отговор
AlucardDracula avatar AlucardDracula 405 Точки
Best Answer

би трябвало да има, но това не помага особено при вложените цикли :) препоръчвам да гледаш подготовките за изпит отново и отново докато разбереш какъв е алгоритъма за решението, поне от последните 2-ва курса по Programming basics лично на мен ми помогнаха много :) 

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Идеята на тестовете е, че имаш няколко нулеви, на които всъщност ти виждаш входа и изхода, който се очаква и останали тестове, на които не можеш. Ти може да си написала кода, така че да изпълнява даденото от word документа, да минава и нулевите тестове, но да не минават другите. Това ще е така и на изпита, с цел да се учим да мислим логика, която покрива оптимално различни случаи, а не да нагаждаме кода според 2 нулеви или примерни теста и да дебъгваме. Това не трябва да те притеснява, обикновено ако четеш условието правилно и внимателно, то казва достатъчно. Успех. :)

1