Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YordanDringov avatar YordanDringov 26 Точки

12. Games From 2011 and 2012 Year

SELECT TOP (50) [Name],
		        CONVERT(date, [Start]) AS [Start]
	FROM Games
WHERE [Start] BETWEEN'20110101' AND '20121231'
ORDER BY [Start],[Name]

Имам проблем в Judge, със задачата от темата Built-In Functions.
Не мога да разбера какво бъркам, след като резултата в SSMS изглежда правилен при изпълнение на заявката.

Тагове:
0
Module: C# DB
alexander_lazarov avatar alexander_lazarov 8 Точки

Здравей, пробвай в частта с "Convert", в края да добавиш един от тези стилове, в този случай е 126, защото в задачата се иска формат " YYYY-MM-DD " : CONVERT(date, [Start],126) AS [Start]. Ето ги и другите стилове: http://www.w3schools.com/sql/func_convert.asp.

1
YordanDringov avatar YordanDringov 26 Точки

Judge не го харесва и така....

Ако имаш работещо решение би било интересно да го видя, за да сравня и да намеря къде ми е грешката.

0
alexander_lazarov avatar alexander_lazarov 8 Точки

Ето едно решение, не е мое, аз също се затрудних:

SELECT TOP (50) g.Name, CONVERT(char(10), g.Start,126) FROM Games AS g
    WHERE YEAR(g.Start)='2011' OR YEAR(g.Start)='2012'
ORDER BY g.Start, g.Name

0
Cemish avatar Cemish 18 Точки

Не мина при ме този код:).

0
vancho avatar vancho 430 Точки

А не може ли да му кажеш YEAR(2011) AND YEAR(2012) ? Защото по твоя начин ('20110101' AND '20121231') не е логически вярно.

0
23/01/2017 18:24:40
YordanDringov avatar YordanDringov 26 Точки

и това опитах :D ... 

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Сори за предния пост, но не помня условието, но изрових решението в judge. 100 от 100 т.

SELECT name, SUBSTRING(start, 1, 10) FROM games

WHERE start BETWEEN 20110101 AND 20130101 

ORDER BY start LIMIT 50;

1
23/01/2017 18:32:25
YordanDringov avatar YordanDringov 26 Точки

не знам защо в Judge и това не минава... :D wrong syntax near LIMIT ? 

0
vancho avatar vancho 430 Точки

п.с. ..... кода е на MySQL и трябва да го преправиш за MSSQL !

2
Cemish avatar Cemish 18 Точки

Ако замениш BETWEEN с IN (2011,2012)?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.