Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kkiryazov avatar kkiryazov 16 Точки

Явно задачите не са били от най-леките, защото никой няма пълен брой точки frown

3
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

Всъщност задачите бяха много интересни и приятни. Всички бяха логични с приятни заигравки. Всички тестове, които горяха, бяха очевидни, ако си решавал достатъчно задачи. А това, че аз 2 часа не се сетих да парсна към целочислена стойност се взълага на моят вроден страх от Integer. Иначе наистина не бих казал, че бяха кой знае колко трудни или по-трудни от тези на самия изпит (изключвайки този на 26.05 естествено).

1
shan0 avatar shan0 53 Точки

Малко неравностойно се получи, до колкото видях , докато решавах изпитите от миналите дати, на 26 където има най-много с максимален резултат, първа задача я има на 80% решена в интернет, а последната я има на 50% решена в домашното, естествено ,че всеки ще изкара поне 200.(Не искам да прозвучи като мрънкане, задачките наистина бяха интересни, ама каквото такова :)

3
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Направо не мога да повярвам, че забравих за равното на втора задача. Колко подобни задачи сме решавали и никога досега не съм забравял. Иначе задачите нека просто да кажем, че не са били по-лесни от другите подобни изпити :). Все пак всичко е индивидуално, някои се справят по-добре с едно, други с друго.

 

2
MarioDandarov avatar MarioDandarov 27 Точки

А колко точки трябват за да минем, защото май ще се ходи септември пак :D

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

До няколко дни ще си видите новите резултати в профилите. Около 100 точки трябват, за да се счита изпитът за "взет".

2
Desso avatar Desso 146 Точки

Интересно дали ще има скалиране към резултатите от 26-и. Примерно ако приемем, че над 300 точки на 26-и означава оценка "отличен", то тогава 67/118 души са били отличници - или иначе казано 56.78% от явилите се на 26-и. Тогава ако работи скалирането коректно би трябвало и най-добрите 56.78% от 1-ви и 22-и също да получат тази оценка.

 

Edit: @kiko144XmUrF разбира се, че идеалният начин да се скалира е на база трудността на задачите, но това е прекалено субективно, а и за Наков и екипа му предполагам всички задачи са лесни. Как ще преценят тогава коя е по-трудна? Ще питат Пешо и Гошо? Да, но Пешо и Гошо не са репрезентативна извадка от всички 550 човека. Именно поради тази причина в най-реномираните учебни заведения по света се скалира на база резултатите от изпитите - по-обективно е и лесно се квантифицира. Просто такава е добрата практика, въпреки че и тя не е идеална. От една страна хората са имали един месец повече за подготовка и съответно би трябвало да изкарат 2 пъти повече точки от първия път, особено тези, които просто искаха да си повишат оценката. А като гледам средната оценка не е 2 пъти по-висока. Но от друга страна наистина може би има някои хора, на които това са им възможностите и не могат да изкарат повече.

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Аз не мисля, че това е "коректно" класиране. Какво става ако хората на 26 са били много по-подготвени.. Няма как винаги 60 процента да са отличници, при условие, че има 3-ма човека с над 300 точки. Просто не мисля, че е реално. Предполага се, че хората които са се явили на поправка не са толкова подготвени колкото тези които са се явили първит ден. Ако въобще има скалиране на този изпит смятам, че трябва да се вземат в предвид колко трудни са били задачите, а не какви са резултатите . По мнението на колеги, които са били на изпита, задачите не са били по-сложни от тези на 27 и 1-ви :) 

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Аз също не мисля, че трябва да се прави извод за изпита на база на това колко хора имат примерно над 300 точки. Все пак всички, които вече са изкарали над 300 точки, сега не са се явили. Тоест възможно е и хората толкова да си могат (не искам да обиждам никой, в края на краищата и аз попадам в тази група).

Това, което аз мога да кажа от моята гледна точка, без да коментирам много много трудността на задачите е, че сега бях по-добре подготвен, отколкото предния път и реално си реших задачата, която тогава не успях да реша :).

П.П.

Кога ще пуснете задачите от изпита със свободен достъп за тестване?

0
Plami avatar Plami 373 Точки

Задачите не бяха никак леки. И ако забелязвате повечето от явилите се го направиха с цел повишаване, а някои изкараха по-малко. Това само по себе си говори за трудността на задачите. Фактически изключително малко от скъсаните се явиха на тази поправка и той най-вече ентусиастите като мен :)

Може някой да изтрие долните два коментара, тъй като системата се счупи и ми излизаше съобщение, че не може да се добави отговора :)

4
Anita avatar Anita 360 Точки

Задачите не бяха лесни. Според мен една идея по-сложни от изпита на 01.06.....

На редовния изпит по Java бяха скъсани около 30% от явилите се горе-долу около 150 човека... 

На поправката на 22.06 се явиха предимно хора които искаха да си повишат оценката и да покажат, че знаят повече. На изпита на 22.06 само около 30 човека бяха тези които на редовния изпит са изкарали под 100 точки и сега се явиха за да вземат изпита и да мотивират себеси, че могат да продължат нататък .... и от тях около  20 човека отново не успяха (това са 30% от явилите се).... Реално 10-15% от скъсаните на предния изпит сега успяха да  вземат  този изпит т.е имат над 100 точки....

Остават още около 130 души които не са взели този изпит и ще се явят на редовната поправителна сесия през септември....

Това е неофициална статистика . Като цяло средния резултат от всички изпити по Java досега е 184/400 точки..... С една дума Java не е лесен език и с всеки изминат изпит и поправка задачите стават с една идея по-трудни появяват се  нови малки капанчета и уловки ....  

Java си е Java, колкото и задачи да решаваш винаги ще те изненада с нещо  и всичко става по-трудния начин.... :)

 

 

9
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Резултатите от поправителния изпит по Java Basics са качени във вашите профили.

Задачите, решенията и тестовете са публикувани на сайта на курса: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/1.

3
HanBozdugan avatar HanBozdugan 4 Точки

Ако правилно се ориентирам, след като нямам посочена оценка в профила, значи не съм взел този изпит и трябва да се явя на поправка? Или вече не мога? Знам, че малко съм закъснял, но уроците са доста интензивни (както всички знаем) и не съм погледнал темата за поправката по-рано.

1
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Възкресявам тази зомби тема, понеже забелязах нещо странно, решавайки домашното и по-точно - задачата Straight Flush. В условието е изрично упоменато следното:

The input comes from the console as a single line, holding the hand of cards, separated by comma and space between each two cards. The input data will always be valid and in the format described. There is no need to check it explicitly.

В същото време:

- входа на тест №5: 2C, 3C, 4C, 5C, 6C 7C, 8C, 9C, 10C, JC, QC, KC, AC

между 6С и 7С няма запетайка.

Някой има ли обяснение за това? При тест 2 има 2 интервала вместо един, но това е коректно спрямо условието, понеже не пише "a space" а просто space, но това със запетаята за мен е грешен тест.

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Преди 8-9 месеца, когато я решавах, го забелязах и аз това. Всъщност и 2-ри и 5-ти тест са сбъркани, това че не пише "а space" не значи, че може да се повече от 1 ; ) По същата логика трябва да пише и "a comma". И няма никакво значение, че в английсия space е небройно, в програмирането си е баш бройно. One space, two spaces ... 55 spaces...

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.