Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
kikata avatar kikata 1 Точки

Благодаря, проблемът ми е как да стигна до html в joomla, иначе ми е ясно откъде да взема кода за верификация и как и къде да го пейстна, поне на теория,  засега. единственото, което достъпвам в joomla administrator на моя сайт, не е html. ако някой, наясно с joomla, може да помогне - благодаря предварително.

0
SickJack1 avatar SickJack1 0 Точки

Здравей,

Аз също ползвам Joomla. Проблема го реших по следният начин:

Ако си качил Analytics на сайта, в сърч конзолата има опция да да верефицираш собственост чрез кода на Аналитикс. Просто следвай инструкциите и всичко ще е ок.

Ако не си качил Аналитикс, то тогава трябва да започнеш първо с това! В Joomla за НЕкодери като мен има 1 мнгого готин плъгин, който аз лично ползвам и съм много доволен

https://extensions.joomla.org/extensions/extension/site-management/analytics/eorisis-google-analytics/

Безплатен е!. Качваш си го на сайта. След като го стартираш, трябва само да вкараш в него акоунт номера, който ти е генерирал Google analytics (Не ти икса целия скрипт, а само номера, той e UA-XXXXXXXX). МНого е лесно. 

След това си верифицираш GSC като избираш пътя през Analytics. И си готов!

0
27/01/2017 09:57:21

Благодаря! Обяснението ти е много добро и помага! Сега искам да кача xml sitemap, но не успявам -явно не ми е ясен принципа изобщо на работа наплъгините. Ъплоднах esk package, но не успява да го задействам, за данаправи сайтмап. някакви идеи?

0

Online съм. Но бих приела подобна помощ. Ако имате време. Благодаря отново. 

0