Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kristinapetkova avatar kristinapetkova 11 Точки

Бързо четене на книги - как?

Здравейте,

 

Спомням си, че на една от първите лекции в курса по Team Work Наков спомена, че ще се прави показно как се чете бързо книга от 1000 страници.

В момента наистина ми се налага да мога да правя това, дали вече е минала тази лекция и аз не я намирам, или просто се е отложило във времето това начинание? 

Потърсих в тубата видео по въпроса, но не намерих, ако някой има повече информация ще съм много благодарна (: 

Поздрави,

Криси

0
Teamwork and Personal Skills
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Здравей,

 

Спокойно, лекцията още не е минала. По сведения на Наков от миналата лекция по "Teamwork" - лекцията ще се проведе на 04.07  от 18:00.

3
Anita avatar Anita 360 Точки

Не е минала тази лекция. Преполагам, че на 04.07.2014 на лекцията от 18:00  темата ще бъде за бързо четене .... поне това спомена Наков в петък (20.06).

Можеш да погледнеш този линк ... ще ти бъде полезно.... приятно бързо четене ;)

https://www.youtube.com/watch?v=P9GkF1CLzJU

3
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Здравей, Лекцията за която говориш ще се проведе следвъщият път. Доста е свързана с миналата лекция (мисловни карти) и се отнася по-скоро за ефективно учене, как да извлечем полезното от една книга без да я прочетем цялата и някой техники за "фото четене" в които само прелистваш страниците и след време ти изникват в съзнанието все едно си го знаела винаги. Мога да ти препоръчам лекцията на Наков която е в телерик на същата тема Бързо и ефективно учене

Поздрави и успех!

1
kristinapetkova avatar kristinapetkova 11 Точки

Благодаря на всички за отговорите! Засилвам се да чета :P

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

То по принцип всичко си е до човек, ама мен ако питаш не очаквай някакви чудеса. Наистина техниката най-вероятно е по-скоро да те научи как да четеш така, че да не четеш всичко ред по ред, ами да отбираш важната информация.

Иначе практически няма как да четеш по-бързо от някаква пределна скорост, която не е чак толкова бърза. В смисъл такъв, мозъкът, дори когато четеш наум, за да разбере каква дума вижда, той си я произнася(тоест ти си я изричаш наум), а това отнема време (викат му subvocalization на английски).

Има много техники за бързо четене, някои от които имат наистина големи претенции, само че също така има и много изследвания, които показват, че колкото по-бързо чете човек, толкова по-малко разбира :). Има логика, нали? Особено за техническа литература, аз съм по-скоро песимист за тия неща, защото там човек трябва да чете внимателно и да вниква в написаното, да го осмисля. Виж, за романчета, да, ама къв е смисълът да препускаш през някоя готина книга, вместо да четеш бавно и да й се насладиш в дълбочина :).

6
kristinapetkova avatar kristinapetkova 11 Точки

Да, има смисъл в това, което казваш (: Ако искаш да разбереш из основи някоя книга е добре да си я четеш цялостно. Но не пречи преди това да е разгледаш отгоре-отгоре, за да знаеш после кое къде е в случай, че ти потрябва да наблегнеш на него. 

С помощта на техниките, показани в лекцията на Наков, се учи наистина много по-ефективно (: Честна скаутска, вече пробвах!

0
NikolayVF avatar NikolayVF 3 Точки

Интересни лекции. Mind Mapping-ът ми беше полезен, ама от тези "Binaural Beats" само ме заболя главата. Аз ли не ги слушам както трябва? На максималното им качество в youtube, пробвах и тихо и по-силно, ама като ме болят тъпанчетата на ушите не съм много концентриран laughing При някой помогнаха ли? 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.